Infostart.hu
eur:
364.05
usd:
316.32
bux:
147365.12
2026. augusztus 4. kedd Dominika, Domonkos

Egyhangúlag támogatja a Fidesz-KDNP Polt Péter megválasztását

Egyhangúlag támogatta a Fidesz és a KDNP parlamenti frakciója Polt Péter legfőbb ügyésszé választását - közölte a Fidesz frakcióvezetője a két kormánypárti képviselőcsoport hétfői ülése után tartott sajtótájékoztatóján.

Lázár János szólt arról is, hogy mindkét frakció támogatja az úgynevezett salátatörvényt, amely a büdzsé megalapozásáról szól, és támogatni fogják a 2011. évi költségvetési törvényjavaslatot is.

A politikus kiemelte: a nyolcéves szocialista kormányzás után először döntöttek úgy kormánypárti képviselőcsoportok, hogy áttekintik az ellenzék által a salátatörvényhez benyújtott módosító indítványokat, és azok közül jó néhány jobbikost és LMP-st támogatni fognak.

Közölte: olyan módosító indítványokat támogatnak majd, amelyek a Jobbik és az LMP politikai programjában "karizmatikusak". Az LMP esetében példaként említette a környezetvédelmet, valamint a bábszínházak, a kortárs táncművészet és az alternatív színházak támogatását. A Jobbiknál kiemelte a várpalotai Trianon Múzeum, valamint határon túli magyar szervezetek, oktatási intézmények és tanulói ösztöndíjak támogatását.

Az MSZP nem tett olyan javaslatot, amely az értékelhetőség szintjét megütötte volna - mondta Lázár János.

A frakcióvezető kérdésre közölte, a frakcióülésen nem került szóba az, hogy a Moody's leminősítette Magyarországot.

Lázár János azon törvényjavaslatával kapcsolatban, amelyben kezdeményezte a közjogi méltóságok 13. havi juttatásának eltörlését, kifejtette: még hétfőn lefolytatja a Ház az indítvány általános, valamint részletes vitáját, és dönteni is fognak róla. A javaslatot a Fidesz-frakció támogatja. A politikus kérdésre hozzátette, a bíróságok és az Állami Számvevőszék juttatásai más elbírálás alá esnek. Véleménye szerint ugyanis a számvevőszéknél olyan teljesítményorientált munka zajlik, amely mindenképpen érdemes az elismerésre, és ezt gondolja a bírákat érintően is.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Csörnyei Géza: az 50-60 éves budapesti vízvezetékek az élettartamuk végére jutottak

Csörnyei Géza: az 50-60 éves budapesti vízvezetékek az élettartamuk végére jutottak

A fővárosi vízhálózat átlagéletkora 50 év felett van, de nem a 100 évnél idősebb vezetékekkel van a legtöbb probléma – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában Csörnyei Géza, a Fővárosi Vízművek Zrt. vezérigazgatója. Beszélt arról is, hogy ezek a vízcsövek rosszul bírják a kánikulai időszakok többletterhelését.

Itt a vége a forróságnak – mutatjuk

Ugyan a következő egy-két nap még kitart, tovább fokozódik a forróság, de már egyre biztosabban kijelenthető, hogy péntekre mérséklődik a hőség. Csapadék azonban továbbra is inkább csak lokálisan valószínű. Kedden 41 fok is lehet.
inforadio
ARÉNA
2026.08.04. kedd, 18:00
Gerendai Károly
a Sziget Fesztivál főszervezője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×