Infostart.hu
eur:
379.33
usd:
319.41
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia

Néhány nap alatt a Dunába juthat a vörösiszap

Akár a Dunáig is eljuthat a vörösiszap - mondta az InfoRádiónak a Közép-Dunántúli Vízügyi Igazgatóság műszaki igazgatóhelyettese. Tóth Sándor hozzátette: a kár csökkentése érdekében különböző anyagokkal próbálják semlegesíteni a lúgos kémhatást.

Valószínűleg négy-öt napon belül a Dunát is eléri az ajkai timföldgyár tározójából kiömlött vörösiszap - mondta az InfoRádiónak a Közép-Dunántúli Vízügyi Igazgatóság műszaki igazgatóhelyettese.

Tóth Sándor közölte: vízgazdálkodási szempontból katasztrófa történt Kolontárnál, hiszen a Torna patak, amelynek medrébe bekerült a szennyező anyag, a Marcal folyóba torkollik, az pedig a Rábába. A Rába végül Győrnél a Dunába ömlik.

A szakemberek különféle vegyszerekkel és gipsszel próbálják semlegesíteni az erősen maró hatású vörösiszapot, a környékbeli tározókból pedig, "ha értelme van", vizet engednek rendszerbe, hogy öblítsék azt.

Tóth Sándor szerint a kutak, amelyekből a környékbeli települések ivóvizét nyerik, jelenleg nincsenek veszélyben, mivel nagy mélységűek és viszonylag jól védettek.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×