Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

Szegednél a tetőzést várják, de Csongrádnál már apad a Tisza

Csongrádnál, bár nagyon lassan, de megindult a Tisza apadása. A folyó vízszintje három-négy centimétert csökkent a korábbi napok 867 centiméteres maximumához képest, Szegednél azonban még a tetőzést várják - közölte az Alsó-Tisza vidéki Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság (ATIKÖVIZIG) ügyeletvezetője vasárnap.

Mindszentnél a Tisza vízszintje 880, Szegednél 800 centiméter körül volt vasárnap délelőtt, a csongrádi megyeszékhelyen azonban néhány centimétert még emelkedhet a víz - mondta Priváczkyné Hajdu Zsuzsa.

A tetőzés Szegednél vasárnap estére várható, s nagyon lassú apadásra lehet számítani, amit akár meg is akaszthat a Maros vízhozam-emelkedése, ami az utóbbi napok csapadékos időjárása miatt alakulhat ki - tudatta a szakember.

A magas vízállás ellenére nem történt olyan árvízi esemény, amely komolyabb beavatkozást igényelt volna, a töltéseken azonban már megjelentek a csurgások, felázások. A gátakon 24 órás figyelőszolgálat van, az árvízi védekezésben 145 fő vesz részt.

Az Alsó-Tiszán a Hármas-Körös torkolata és az Algyői híd között harmad-, a híd és az országhatár között másodfokú készültség mellett védekeznek. A Tisza visszaduzzasztó hatása miatt a Hármas-Körös torkolati szakaszánál harmad-, a Maros-torkolatnál másodfokú készültség van érvényben.

Az Alsó-Tiszán az eddigi legmagasabb vízállást 2006 áprilisában mérték: Mindszentnél 1062, Szegednél 1009 centimétert.

Az elmúlt napok kedvezőtlen időjárása miatt a belvízzel elöntött területek nagysága néhány ezer hektárral nőtt, jelenleg a becslések szerint mintegy 39,5 ezer hektár van víz alatt. Az igazgatóság illetékességi területén három településen másod-, hat helyen pedig elsőfokú helyi vízkár-elhárítási készültség van érvényben. A belvízi védekezésben 166 fő vesz részt - közölte az ügyeletvezető.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Tízezrek menekültek el a kommunista diktatúrából: megdöbbentő, mi vár rájuk új hazájukban

Tízezrek menekültek el a kommunista diktatúrából: megdöbbentő, mi vár rájuk új hazájukban

Az elmúlt évtizedekben több tízezren menekültek el Észak-Koreából Kínán keresztül Dél-Koreába, és kezdtek ott új életét, a legnagyobb számban nők. A többnyire egyedülálló fiatal nők dél-koreai férjet keresnek maguknak, a dél-koreai férfiak körében pedig népszerűek az észak-koreai nők. Egy menekült nő, Judzsin, aki maga is dél-koreai férjet talált magának, kifejezetten északi nők és déli férfiak összeismertetésére hozott létre házasságközvetítő irodát, miközben saját házassága válságba kerül. Róla és a jelenségről szól egy új dokumentumfilm, az Észak-dél férfi-nő, amelyet hamarosan Magyarországon is bemutatnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×