Infostart.hu
eur:
353.87
usd:
310.91
bux:
139790.13
2026. június 26. péntek János, Pál

Az idén senkit nem küldenek el a GE Hungary hajdúböszörményi gyárából

Az idén senkit nem küldenek el a GE Hungary hajdúböszörményi gyárából; erről még egy korábbi megállapodás keretében egyezett meg a munkáltató a szakszervezettel. A Hajdú-bihari Napló ugyanakkor azt írta:a következő 2 évben 260 munkahely szűnik meg a jelenleg 930 embert foglalkoztató üzemben.

A lap emlékeztetett arra, hogy a GE nagykanizsai gyárból 1.300 embert bocsátanak el, Vácott pedig 700 munkahely szűnik meg. Szollár Domokos kormányszóvivő a múlt héten azt mondta: a kabinet tárgyal a General Electric-kel arról, hogy a cég Magyarországra telepítse más tevékenységét a hagyományos izzók gyártása helyett. A vállalat múlt szerdán véglegesítette, hogy a következő két évben 2.570 embert bocsát el a fényforrás üzletágban Magyarországon. A létszámleépítés oka, hogy fokozatosan kivonják a hagyományos izzókat az európai forgalomból.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×