Infostart.hu
eur:
385.33
usd:
330.89
bux:
122311.2
2026. január 19. hétfő Márió, Sára

Hatalmas károkat okozott a felhőszakadás - képriport

Hatalmas felhőszakadás érte a fővárost csütörtökön, koraeste, ami elsősorban a II. illetve a XXII. kerületet érintette - mondta az InfoRádiónak a Fővárosi Tűzoltóság szóvivője. Molnár Péter hozzátette: vízszivattyúzáshoz, illetve fakidőlésekhez riasztották a tűzoltókat.

Bár a szerdainál kisebb károkat okozott a csütörtöki vihar és felhőszakadás, a tűzoltókat így is 34 helyre hívták vizet szivattyúzni, és 13 helyre fakidőlésekhez, azaz a szél és az eső is nagy pusztítást végzett.

Molnár Péter az InfoRádióban elmondta: a II. kerületben egy pincében rekedt férfit kellett kimenteni, aki a hirtelen betörő víztől nem tudta elhagyni a helyiséget. A férfit egy ablakon át, létra segítségével hozták ki a tűzoltók, nem sérült meg.

A XVI. kerületben kigyulladt egy családi ház teteje, miután belecsapott a villám. A tető 10 négyzetméteren égett, de sikerült megfékezni a lángokat, és megóvni az épület további részeit.

Személyi sérülés a vihar miatt sehol nem történt a fővárosban.

Hanganyag: Szépvölgyi István

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Jelentős esésekkel indul a hét az európai tőzsdéken, miután hétvégén Donald Trump vámokkal fenyegette meg azokat az európai országokat, amelyek az útjába állnak Grönland megszerzésében. A német és a francia tőzsde 1 százalék feletti mínuszban áll és az ázsiai részvénypiacokon is többségében eséseket lehetett reggel látni, itt egy kínai GDP-adat is mozgatta a hangulatot. A kockázatkerülés érződik a nyersanyagpiacokon és a kriptovalutáknál, az arany és az ezüst új csúcsra ment, a bitcoin és az ether viszont jelentősebb esést mutat. Az amerikai tőzsdéken ma nincs kereskedés Martin Luther King napja miatt, így innen nem érkezik ma iránymutatás. A héten a világ szeme Davoson van, ma kezdődik a Világgazdasági Fórum, itthon pedig a Mollal kapcsolatban érkeztek hírek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×