Infostart.hu
eur:
355.15
usd:
301.59
bux:
134210.07
2026. május 8. péntek Mihály

Horogkeresztet festettek egy nyíregyházi ingatlanra, majd felgyújtották

Horogkereszteket festettek egy lakatlan nyíregyházi ingatlanra és felgyújtották ismeretlenek csütörtök késő este; a tűzesetben személyi sérülés nem történt - tájékoztatta az MTI-t a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság helyettes szóvivője.

Csütörtökön a késő éjszakai órákban érkezett bejelentés a rendőrségre, amely szerint ég egy nyíregyházi családi ház és a hozzá tartozó melléképület - közölte Fedor Rita.

A rendőr hadnagy közlése szerint a tűzoltóság a jelenleg lakatlan ingatlanon a lángokat eloltotta, és vizsgálata során megállapította, hogy feltehetően szándékos gyújtogatás történt.

A rendőrség által lefolytatott helyszíni szemle során megállapították, hogy az ingatlanra három horogkeresztet festettek, egyet a kapura, kettőt az épületre - mondta a helyettes szóvivő.

Fedor Rita hozzátette: a rendőrség rongálás és önkényuralmi jelképek használata vétség ügyében indított nyomozást ismeretlen tettes ellen.

Címlapról ajánljuk
Molnár Judit: az irodák a végsőkig kitartanak, mégis lehetnek utólagos áremelések

Molnár Judit: az irodák a végsőkig kitartanak, mégis lehetnek utólagos áremelések

Az iráni háború, és az amiatti kerozinhiány egyelőre nincs hatással a nyári charterjáratokra, az utazási irodák gond nélkül tudják foglalni és indítani őket – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Magyar Utazási Irodák Szövetségének elnöke. Molnár Judit ugyanakkor beszélt az utólagos áremelések lehetőségeiről és feltételeiről is.

Magyar Péter bejelentette, ki lesz az igazságügyi miniszter Melléthei-Barna Márton helyett

A Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánját, Görög Mártát kérte fel igazságügyi miniszternek Magyar Péter a jelöltségtől visszalépő sógora helyett,
inforadio
ARÉNA
2026.05.08. péntek, 18:00
Navracsics Tibor
közigazgatási és területfejlesztési miniszter
Kormányváltás 2026: megvan az új miniszterjelölt, borzalmas költségvetést örököl az új kormány

Kormányváltás 2026: megvan az új miniszterjelölt, borzalmas költségvetést örököl az új kormány

Magyar Péter az igazságügyi miniszteri posztra a Görög Márta jogászt kérte fel, miután Melléthei-Barna Márton visszalépett arra hivatkozva, hogy a Magyar Péterhez fűződő sógori kapcsolata ne terhelje a leendő kormány működését. Ezzel párhuzamosan a Tisza-kormány a Szociális és Családügyi Minisztériumon belül külön gyermekjogi és gyermekvédelmi államtitkárságot hozna létre, amelynek vezetésére a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány alapítóját, Gyurkó Szilvia kérik fel. A személyi és szerkezeti változások mellett komoly gazdasági kihívásokkal is szembe kell néznie az új kabinetnek, miután áprilisban 429 milliárd forintos hiánnyal zárt az államkassza. Az első négy hónapban így már 3850 milliárd forintra nőtt a deficit, ami az egész évre eredetileg tervezett hiány 93 százalékát jelenti. Pénteken azok az országgyűlési képviselők is átvették megbízólevelüket, akik az április 12-i választáson országos pártlistáról jutottak mandátumhoz, de ezt eddig még nem tették meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×