Infostart.hu
eur:
382.36
usd:
325.85
bux:
124747.86
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Aláírásokat gyűjtenek Borsodban, hogy ne küldjenek el félezer embert

Aláírásgyűjtéssel igyekeznek kormányzati segítséget kieszközölni a kazincbarcikai BorsodChem dolgozói. A cég vezetősége a hét elején bejelentette, hogy több mint félezer embert bocsát el a gazdasági válság miatt - írta az Észak-Magyarország.

Országgyűlési képviselők, munkaügyi szakemberek és a BorsodChem vezetői részvételével szerdán tárgyalások kezdődtek a borsodi vegyipari cégnél, amely 550 dolgozójától kíván megválni a gazdasági krízis miatt.

Az egyeztetés célja az volt, hogy megvizsgálják, milyen lehetőségek lehetnek arra: minél kevesebb dolgozót kelljen elküldeni.

A Borsod-Abaúj-Zemplén megyében megjelenő napilap cikke szerint a tárgyaláson résztvevők egyetértettek abban, hogy a vállalatnak a versenyképesség megtartása a célja, ezért költségcsökkentésekre készül, de keresik a lehetőséget, mit ajánlhat fel az állam az álláshelyekért cserébe.

Vizsgálják a magas energiaárak csökkentésének lehetőségét is. Mindeközben a társaság dolgozói levelet írnak és aláírásokat gyűjtenek, ily módon kérve kormányzati segítséget a nehéz helyzetbe került vállalatnak és egyben a térségnek is.

Címlapról ajánljuk
Equilor: három kamatvágás lehet idén, egy még a választások előtt

Equilor: három kamatvágás lehet idén, egy még a választások előtt

2026-ra 3,5 százalékos éves átlagos infláció mellett 2 százalékos gazdasági növekedést várnak az Equilor elemzői. Az elemzők erre az évre három kamatvágást várnak a Magyar Nemzeti Bank részéről, az elsőt márciusra – mondta az InfoRádióban az Equilor vezető elemzője, Aradványi Péter.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Hirtelen megfordult Trump véleménye Zelenszkijről, Oroszország elmondta, meddig folytatódnak a harcok  – Ukrajnai háborús híreink pénteken

Hirtelen megfordult Trump véleménye Zelenszkijről, Oroszország elmondta, meddig folytatódnak a harcok – Ukrajnai háborús híreink pénteken

Ukrajna szívesen segít a NATO-nak kilőni az orosz hajókat Grönland körül – mondta Volodimir Zelenszkij ukrán elnök ma a davosi fórumon. Az Egyesült Államok, Oroszország és Ukrajna megtartja az első háromoldalú tárgyalást a háború lezárásáról a következő napokban – jelentette be Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Davosban. Kijev és Washington az energiaellátó rendszerre vonatkozó fegyverszünetet készül felajánlani Oroszországnak az Egyesült Arab Emírségekben tartandó béketárgyaláson - írta a RBK. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×