Infostart.hu
eur:
362.19
usd:
308.24
bux:
0
2026. április 20. hétfő Tivadar

Megadóztatná a valutaváltást az MSZP balszárnya

A valutaátváltások nemzetközi megadóztatását javasolta Kiss Péter, az MSZP Baloldali Tömörülés Platformjának vezetője a platform országos értekezletén.

Megnyitóbeszédében Kiss Péter közölte: javaslatot tesznek az úgynevezett Tobin-adó bevezetésére, ami a valutaváltások nemzetközi megadóztatását jelentené. Hozzátette: az elképzelés csak akkor működőképes, ha az egész világon alkalmazzák.

A kancelláriaminiszter szerint az adó bevezetése nem elsősorban a valutaspekulációk ellen irányulna, hanem ebből finanszíroznák a fenntartható fejlődést és a szegénység enyhítését célzó programokat.

Az MSZP képviselői az Európai Unió többi országát is szeretnék rávenni a különadó egységes bevezetésére.

A Tobin-adó James Tobin amerikai közgazdászról kapta a nevét; a módszer szerint a valutaátváltásokat sújtó egyezrelékes adó elrettenti a spekulánsokat, a kisembereknek azonban nem jelent nagy terhet.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.04.20. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×