Infostart.hu
eur:
355.87
usd:
308.09
bux:
132365.76
2026. június 10. szerda Gréta, Margit

Érvénytelen HospInvest-pályázat: Eger tárgyalna, a kórházvédők sztrájkolnak

Eger önkormányzata továbbra is kész tárgyalni a Markhot Ferenc Kórházról a megyei önkormányzattal - mondta a város polgármestere miután a Heves Megyei Bíróság jogerősen hatályon kívül helyezte azt a megyei határozatot, amely a HospInvest Zrt. kezelésébe adta a kórház működtetését. A kórházvédők ugyanakkor folytatják az éhségsztrájkot, és "egy pillanatra sem alszanak".

A Heves Megyei Bíróság hatályon kívül helyezte megyei önkormányzat azon határozatát, amely a HospInvest Zrt.-t nyilvánította az egri kórház vagyonkezelésére kiírt pályázat győztesévé. A cég pályázati dokumentációjához csatolt banki igazolás nem felelt meg a pályázati kiírásban foglaltaknak.

Eger város polgármestere az InfoRádiónak elmondta: van egy megkötött szerződés, amely érvénytelen pályázaton alapul.

Habis László hozzátette: a pályázat kiírása előtt a város vezetése azt ajánlotta a megyének, hogy egyeztessenek, tárgyaljanak és gondolkodjanak közösen a Markoth Ferenc Kórház stratégiájáról és fejlesztéséről - ez a javaslat a mostani bírósági ítélet után még mindig áll.

A megyei és a városi önkormányzatnak közösen kell meghatározni a jövőképet - mondta Eger első embere, aki szerint a város készen áll a minél előbbi tárgyalásra és egyeztetésre.

Példaként említett két egri intézményt, amelyeket a város és a megye közösen működtet. Az egri Gárdonyi Géza Színházat a két önkormányzat 50-50 százalékban finanszírozza, a Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtárat pedig társulási keretek között működtetik együtt.

"Egy pillanatra sem alszunk"

Végig nekünk volt igazunk, mert azt mondtuk, hogy a vagyonkezelői szerződés érvénytelen - mondta az InfoRádiónak az egri kórházvédők képviselője.

Hegyaljai Judit hozzátette: most azt követelik, hogy a megyei önkormányzat bontsa fel a HospInvesttel kötött szerződést az érvénytelen pályázat miatt. Hangsúlyozta: folytatják az éhségsztrájkot a szerződés felbontása érdekében.

Hangsúlyozta: ha a megyei bíróság határozata alapján a megyei önkormányzat és a HospInvest nem mondja ki, hogy érvénytelen a szerződés, akkor azt bírósági úton kell megtámadni.

A kórházvédők már el is készítették az erre vonatkozó beadványt, amit néhány napon belül benyújtanak - mondta Hegyaljai Judit, aki közölte: egy pillanatra sem alszanak.

Hanganyag: Szabó Zsuzsa

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Mik meg nem történnek! Egy kutya kihúzta a bokor aljáról a vb-trófeát
vb-sztorik

Mik meg nem történnek! Egy kutya kihúzta a bokor aljáról a vb-trófeát

A csütörtökön kezdődő észak- és közép-amerikai labdarúgó-világbajnokság előtt az Infostart felidéz néhány különleges epizódot a tornák történetéből. Nem elsősorban olyanokat, amelyek az eredményekhez, a pályán történt eseményekhez kapcsolódnak, inkább olyanokat, amelyek mégis jellemzőek és emlékezetesek. Ezúttal 1966 a téma, az angolok eddigi egyetlen aranyérmét hozó futball-vb, amely után kis híján nem tudták átvenni a Rimet-kupát.

Pénteken érvénybe lép a migrációs paktum – Nemcsak Magyarország görget maga előtt tartozásokat

Nemcsak a fizikai infrastruktúra kialakítása okoz gondokat több uniós tagországnak, hanem a jogi átültetés kapcsán is jelentkeznek bizonyos gondok – mondta az InfoRádióban a Migrációkutató Intézet igazgatója az Európai Unió Migrációs és Menekültügyi Paktumáról. Marsai Viktor figyelmeztetett: ha a magyar kormány nem lesz hajlandó végrehajtani a paktum kötelezően előírt intézkedéseit, akkor a napi egymillió eurós bírság továbbra is „ketyegni fog”, sőt akár még kötelezettségszegési eljárás is indulhat Magyarországgal szemben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.10. szerda, 18:00
Gál Katalin
a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülete elnök-igazgatója
Árokszállási: Magyarország nem 2030-ra, hanem csak 1-2 évvel később áll majd készen az euróra

Árokszállási: Magyarország nem 2030-ra, hanem csak 1-2 évvel később áll majd készen az euróra

Kármán András pénzügyminiszter céljánál csak 1-2 évvel későbbre valószínűsíti az eurózónába való belépést Árokszállási Zoltán, az MBH vezető elemzője, aki a tartósan 2 százalékos infláció elérését tartja a legnagyobb kihívásnak. A vagyonadó mindössze a GDP 0,3 százalékának megfelelő bevételt hozhat a költségvetésnek, "ha nagyon jól csinálják", miközben jelentős kockázatokat hordoz. A forint árfolyama tartósan a 360-as szint körül alakulhat, 2027-re is erre számítanak. A vendégmunkások behozatalának részletes stopja egy-két éve, feszesebb munkakerőpiac mellett húzós lépés lehetett volna, most kevésbé, és a magyar bérszínvonal indokolhatja a lépést.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×