Infostart.hu
eur:
349.45
usd:
301.03
bux:
138730.73
2026. június 17. szerda Alida, Laura

Orbán Viktor új egyezséget ajánl a lakótelepen élőknek

A Fidesz új egyezséget szeretne kötni a lakótelepen élőkkel, akiktől azt kéri, hogy támogassák a párt gazdaságpolitikáját - mondta Orbán Viktor, a Fidesz elnöke csütörtökön Budapesten.

Partnerséget ajánlunk, új egyezséget kívánunk kötni a lakótelepi életforma megújításáról a lakótelepen élőkkel - fogalmazott az ellenzéki vezető az Új egyezség és a lakótelepek című tanácskozás nyilvános részén.

Orbán Viktor pártja gazdaságpolitikájának lényegéről azt mondta, hogy nem külföldről felvett hitelekre építik az ország jövőjét, hanem a saját erőfeszítésekre, a munkára, a gazdaság növekedésére. Ha sikerül ezt teljesíteni, akkor a lakótelepeken biztosítani lehet a teljes élethez szükséges szolgáltatásokat - fűzte hozzá.

A politikus szerint a létbiztonság, az egészség és a kultúra területén van tennivaló. A Fidesz elnöke a létbiztonsággal kapcsolatban a megélhetést, a lakásfenntartást, a közbiztonságot, a megfelelő közlekedést és az élelmiszerellátást említette, az egészséghez kapcsolódóan a rendelőket, a gyógyszertárakat, a sportolási lehetőségeket, a játszótereket és a zöldterületeket, míg a kultúra kapcsán az iskolát, a tanulási lehetőséget, a mozit, a koncertet és a közösségi helyeket emelte ki.

Orbán Viktor közölte: kezdeményezésük jelentős politikai támogatást eredményezhet.

Kitért arra, hogy javaslatot készítettek a távfűtés általános forgalmi adójának 20 százalékról öt százalékra mérséklésére, ami havonta 4.000-4.500 forint megtakarítást jelentene egy átlagos lakótelepi lakás esetében.

Csökkentenék a távfűtés áfáját

Úgy vélte, komoly esély van arra, hogy a javaslatot elfogadják, hiszen "semmilyen épelméjű érv nem szól a javaslat ellen", nincs olyan politikai, szakmai vagy gazdasági érv, amely arra sarkallhatná a kormányt, hogy ne támogassa.

A Fidesz elnöke úgy fogalmazott: amióta a lakótelepek állnak, az állam szinte folyamatosan visszaél helyzetével.

Orbán Viktor szerint felbomlott az az egyezség, amit az állam kötött a lakótelepre költözőkkel, hogy biztosítja számukra a helyben elérhető szolgáltatásokat, fejleszteni fogja az iskolát, az óvodát.

A pártelnök úgy vélte, ha valaki saját lakókörnyezetében nem talál meg mindent, ami a normális életvitelhez szükséges, akkor nem lesz teljes az életminősége.

Megjegyezte: a kistelepüléseken élők is ezzel a problémával küzdenek, nincs már posta, felszámolták a vasutat, eltűnik az iskola.

Orbán Viktor szavai szerint a rendszerváltás után mást sem lehetett hallani, mint hogy a panelházaknak nincs jövőjük, és ez az állítás megmerevedett a magyar politikában. Hozzátette: a polgári kormányzás négy évét leszámítva nem is történt semmi, ami arra utalt volna, hogy a lakótelepet, mint a jövő egyik formáját kezelik.

A Fidesz elnöke azt mondta, nem ért egyet azzal a kormányzati értékeléssel, hogy már látszik a fény az alagút végén, mert "a baj az, hogy alagút sincsen, és nem alagútban vagyunk, hanem gödörben".

Szabó Zoltán, az MSZP országgyűlési képviselője szerint Orbán Viktor nem új egyezséget akar, hanem el akarja feledtetni a lakótelepen élőkkel pártja képviselőinek korábbi nyilatkozatait.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Sportközgazdász: főleg a fogadóirodáknak kedveznek a mostani vb-eredmények

Sportközgazdász: főleg a fogadóirodáknak kedveznek a mostani vb-eredmények

Azért is spórolnak egyes csapatok az erejükkel, mert a létszámbővítés és a lebonyolítás miatt könnyebb továbbjutni a csoportból a vb-n, és az igazán nehéz meccsek a torna második részében következnek – mondta az InfoRádióban Szabados Gábor. A sportfogadás-szakértő szerint a gyengébb kezdés ellenére a spanyolok és a brazilok továbbra is ugyanolyan jó eséllyel pályázhatnak a végső győzelemre.

„Minden megváltozott, és valójában semmi sem” – a politológus értékeli, mi történt az áprilisi választások óta

Egyelőre még nem lehet tudni, hogy kormányváltás vagy valódi rendszerváltoztatás történt-e április 12-én – mondta az InfoRádióban a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója. Novák Zoltán szerint történelmi távlatban azt lehet érzékelni, hogy a magyar társadalom a domináns pártrendszert és az erőkultuszt preferálja.
inforadio
ARÉNA
2026.06.17. szerda, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Európa zöldben, Amerika vegyesen zárt

Európa zöldben, Amerika vegyesen zárt

Lendületet adott a tőzsdéknek a hétvégi iráni-amerikai megállapodás híre, a Dow új csúcsra ment a hétfői kereskedésben és kedden tovább emelkedik, ma reggel a Nikkei is történelmi csúcsot döntött, és az európai indexek is szemmel látható pluszban állnak, amit az olajár mai esése is segít. A SpaceX ma is szárnyal, így lekörözte az Amazont és a Microsoftot is piaci kapitalizációban, már a negyedik legnagyobb amerikai vállalat. A magyar tőzsdén ma felülteljesít a Mol a blue chipek közül, a céggel kapcsolatban több fontos hír is napvilágot látott, délután bejelentették, hogy megvan a részvényesi megállapodás a NIS irányításáról. Az amerikai tőzsdék felemás hangulatban zártak, egyedül a Dow Jones fejezte be zöldben a kereskedést.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×