Infostart.hu
eur:
379.09
usd:
319.7
bux:
0
2026. február 13. péntek Ella, Linda

A szegényeknek nem számít, mivel ütik ki magukat

Kialakulóban van a drogfogyasztás kultúrája Magyarországon - legalábbis, ami az iskolázott, jobb anyagi helyzetű fogyasztókat illeti - írja a Népszabadság. Nekik már nem mindegy, hogy kivel, hol és mit szednek. A szegényebbeknek viszont továbbra is az számít, hogy minél olcsóbban üthessék ki magukat.

A világon kétszáz millióan fogyasztanak illegális drogokat. Magyarországon, egy-egy hétvégén 100 ezren szednek különböző partidrogokat, marihuanát pedig még ennél is többen szívnak.

A Magyar Nemzet úgy értesült, hogy hat irányító központot zárhatnak be a nyár folyamán az Országos Mentőszolgálatnál. Ezt egy neve elhallgatását kérő mentőállomás-vezető mondta a lapnak. A 2006-ban összesen 26 központot érintő beruházás annak idején sok százmillió forintot emésztett fel. Az OMSZ elismerte, hogy a nyár és az ősz folyamán valóban megszüntetnek 6 irányító központot. Ezekben az indoklás szerint nem voltak megfelelőek a feltételek.

Az Index azt írja, hogy minden eddiginél több kamerával közvetítik a foci EB meccseit, ráadásul filmes eszközökkel növelik a feszültséget, mégis, a mérkőzések nagy részében ugyanolyan beállításokat látunk, mint 30 éve. Az európai nézők ugyanis megszokták a hagyományos megoldásokat és ódzkodnak az újításoktól.

A Világgazdaság arról számol be, hogy a gazdasági növekedéssel, a fehéredéssel és három kivételével az összes adókedvezmény megszüntetésével lehetne előteremteni a miniszterelnök által célként meghatározott 400 milliárdos adó- és járulékcsökkentést. Ma többek között ennek irányáról is egyeztetnek az újabb dobogókői megbeszélésen a szocialisták.

A Napi Gazdaság cikke szerint a Fővárosi Önkormányzat 12 budapesti kórház holdingba szervezésének előkészítő munkájára 300 millió forintot különített el, amelyek sokall a Fidesz frakció, mert korábban a 176 országos kórházat érintő egészségügyi reform került 200 millióba. A szocialisták szerint a hatékonyabb és átláthatóbb működés érdekében szükséges a kórházak holdingba tömörítése.

A penzcentrum.hu arról ír, hogy a januári változások számos törvényt érintettek, köztük az illetéktörvényt is. Ez alapján bizonyos feltételek szerinti kedvezményes eszköz-átruházásmentes a visszterhes vagyon-átruházási illeték alól. Ezzel kívánják elősegíteni a társaságokat érintő egyesülések, szétválások, eszköz-átadások és részesedés cserék adósemleges kezelését.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Bendarzsevszkij Anton: másfél-két évig elég Ukrajnának az óriáshitel, amit az EU országai vesznek fel

Bendarzsevszkij Anton: másfél-két évig elég Ukrajnának az óriáshitel, amit az EU országai vesznek fel

Az Európai Parlament többsége megszavazta az Ukrajnának szánt 90 milliárd eurós közös uniós hitel felvételét és folyósítását Kijev számára. Ukrajnában ezzel elhárult az államcsőd veszélye. Ez egy utolsó utáni mentőöv Ukrajnának, amely már nehezen finanszírozható az eladósodottsága miatt – mondta Bendarzsevszkij Anton, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója, a posztszovjet térség szakértője az InfoRádióban. A pénzt a oktatás, egészségügy és az állam működésére kell költeni, kérdés, hogy mindez mennyire kontrollálható – tette hozzá.

„A liberális demokrácia kezdi felzabálni saját magát” – Schiffer András az Arénában

Anti-imperialistaként kutyakötelessége az embernek tiltakozni az ellen, hogy ha valaki azt gondolja, egy meghatározó ország elnökeként elrendezheti más országok sorsát, de azzal sem ért egyet, hogy Donald Trumppal ellentétben az európai politikában a döntések nem megszemélyesíthetők. Schiffer András ügyvéd, korábbi országgyűlési képviselő, az LMP alapítója beszélt erről az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.02.13. péntek, 18:00
Hidasi Judit
japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája
Soha nem látott támadást hajtott végre Ukrajna, EU-s ország miatt dühöng a Kreml – Ukrajnai háborús híreink pénteken

Soha nem látott támadást hajtott végre Ukrajna, EU-s ország miatt dühöng a Kreml – Ukrajnai háborús híreink pénteken

Rekordtávolságú dróntámadást hajtott végre Ukrajna orosz területen: ezúttal a Komi Köztársaságban található uhtai olajfinomítót vette célba. Az akció illeszkedik Kijev stratégiájába, amelynek célja az orosz hadigépezetet kiszolgáló energetikai és petrolkémiai infrastruktúra meggyengítése - írja a Sky News. Egyetlen EU-s ország minden másik államnál, politikai szereplőnél jobban próbálja akadályozni, megrekeszteni az ukrajnai konfliktus lezárására indított orosz-amerikai tárgyalásokat – jelentette ki ma délelőtt Marja Zaharova orosz külügyi szóvivő. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×