Infostart.hu
eur:
387.89
usd:
335.75
bux:
123242.12
2026. március 26. csütörtök Emánuel

A pénz nyomában: hova tűnt kétezer milliárd forint?

A Magyar Nemzet közlése szerint a MÁV vagyongazdálkodását vizsgálja az Állami Számvevőszék (ÁSZ). A vasúthatóság elnöke közölte, hogy az ÁSZ adatai szerint 1993 és 2006 között a vasúttársaság 2.000 milliárd forintos tőkevesztést szenvedett el.

Antal Dániel szerint a Postabank példája azt mutatja, hogy utólag, büntetőjogi eszközökkel rendkívül nehéz a pénz a nyomára jutni, a felelős megtalálása pedig még reménytelenebb. Ennél fontosabbnak vélte, hogy a rendelkezésre álló uniós pénzeket nem a legfontosabb célokra költik el a MÁV-nál.

A Népszabadság szerint Budapesten általános panasz, hogy egyre csökken a tömegközlekedéssel utazók száma, a BKV tavalyi teljesítményéről szóló beszámoló szerint azonban az utasszám az előző esztendőben másfél százalékkal emelkedett. A beszámolót ma tárgyalja meg a közlekedési vállalat igazgatósága.

A legmarkánsabb növekedést, 2,5 százalékot a trolikon tapasztalták, e járművekkel tavaly csaknem 77 millióan utaztak. Meglepőnek tűnik, hogy még a buszokon is 2 százalékkal nagyobb volt az utasok száma, mint egy évvel korábban.

Villamoson másfél, metróval 0,9, a földalatti járatain pedig 0,7 százalékkal utaztak többen, mint az előző esztendőben.

Az utasszám-növekedés tudatában elfogadhatatlan bármiféle tervezett teljesítménycsökkentés és járatrikítás - nyilatkozta Vitézy Dávid, a Városi és Elővárosi Közlekedési Egyesület vezetőségi tagja.

A Világgazdaság azt írja, hogy az előzetes adatok szerint bő egytizedével visszaesett tavaly a magyarországi bankok összesített, adózott eredménye. Erre ebben az évtizedben még nem akadt példa.
A pénzügyi felügyelet számsorai szerint a szektor által produkált, 316,5 milliárdos profit hozzávetőleg 40 milliárddal marad el a 2006-ostól.

A visszaesésben - egyéb tényezők mellett - komoly szerepet játszhatott az is, hogy a piaci szereplők nagy erőforrásokat fektettek be értékesítési hálózatuk bővítésébe.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.26. csütörtök, 18:00
Pál István Szalonna
Kossuth-díjas népzenész, a Magyar Állami Népi Együttes művészeti vezetője
Megdöbbentő felfedezést tettek a kínai kutatók: eddig félreismertük a körülményeket a Hold körül

Megdöbbentő felfedezést tettek a kínai kutatók: eddig félreismertük a körülményeket a Hold körül

A kínai Csang-o-4 holdszonda adataiból kiderült, hogy a Hold környezetében létezik egy olyan zóna, ahol a kozmikus sugárzás mértéke jelentősen csökken. A felfedezés szerint a helyi holdi reggeli órákban akár 20 százalékkal kevesebb galaktikus kozmikus sugárzás éri a felszínt, ami meglepte a kutatókat, ugyanis addig úgy vélték, hogy a Föld magnetoszféráján kívül a galaktikus kozmikus sugárzás nagyjából egyenletesen oszlik el. A jelenség a jövőbeli holdmissziók tervezésében komoly szerepet kaphat - közölte a LiveScience.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×