Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Képriport: kommandósok csaptak le az emberrabló kínaiakra

Mintegy ötven órát tartották fogva azt a kínai állampolgárságú férfit, akit még a múlt héten raboltak el a XVI. kerületben. Az elkövetők 300 ezer euró váltásdíjat követeltek a férfi családjától. A rendőrség egy szervezett bűnözői csoport tagjait fogta el, öt férfit és egy nőt. A csoport vezetőjét is letartóztatták. Azt még vizsgálják a nyomozók, hogy milyen más bűncselekményt követtek el a gyanúsítottak.

Múlt hétfőn, január 14-én délután rabolták el a XVI. kerületben J. H. kínai állampolgárt, aki édesapjával hazafelé tartott - mondta az InfoRádiónak a Budapesti Rendőr-főkapitányság szervezett bűnözés elleni osztályának vezetője.

Gulyás Imre közölte: a sértettre és apjára négy csuklyás férfi támadt, megverték, majd egy autóba tuszkolták és elhajtottak.

A kínai férfitól már út közben azt követelték, hogy családjától kérjen 500 ezer eurót váltságdíjként, ő azonban közölte, hogy az összeget rokonai nem tudják előteremteni - tette hozzá a BRFK osztályvezetője.

Az emberrablók eztán telefonon keresték meg a túsz családját, akiktől 300 ezer eurót követeltek, másnap déli átadással, a sértett felesége azonban a rendőrséghez fordult.

A szervezett bűnözés elleni osztály egy, a szervezett bűnözéssel kapcsolatban álló kínai férfit és köreit kezdte figyelni az ügyben - mondta Gulyás Imre.

A túsz fogva tartásának helyszínére a rendőrség a terrorelhárító szolgálat munkatársaival érkezett és kiszabadította a kínai állampolgárt - mondta a BRFK szervezett bűnözés elleni osztályának vezetője.

Gulyás Imre hozzáfűzte: a lakásban elfogtak öt kínai férfit és egy nőt. A rendőrök fegyvereket is lefoglaltak a helyszínen.

A csoport tagjai ellen emberrablás, lőfegyverrel, lőszerrel való visszaélés és kifosztás miatt indult eljárás - közölte a BRFK osztályvezetője.

Hanganyag: Kálló Izabella

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×