Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. július 31. péntek Oszkár

Trafipaxozhatnak májustól a közterület-felügyelők

Májustól a fővárosi közterület-felügyelők is trafipaxozhatnak Budapest utcáin. Barna Sándor, a közterület-felügyelet vezetője elmondta, hogy a BKV jegyellenőrzési rendszerében is leválthatják a biztonsági őröket, a felügyelők ugyanis előállítási jogkörrel is rendelkeznek.

"Nagyon szívesen végeznénk sebességmérést, de pillanatnyilag nincsenek meg erre a technikai feltételek" - mondta az InfoRádiónak közterület-felügyelet vezetője. A döntés a fővárosi önkormányzat kezében van - tette hozzá Barna Sándor.

Ha a döntés megszületik, május elsejétől a közterület-felügyelők is trafipaxozhatnak. Ez olyan fontos kérdés, hogy lesz rá ember - hangsúlyozta Barna Sándor.

Hanganyag: Tenczer Gábor

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Energiahiányban szenved a forint

Energiahiányban szenved a forint

A tegnapi napon a japán jegybank devizapiaci beavatkozása nyomán a jen több mint 2 százalékot erősödött a dollárral szemben, miközben az euróval szemben is gyengült a dollár. A nap folyamán az energetikai veszélyhelyzettel kapcsolatos hírek, a japán jen mozgása és a bejövő makroadatok állnak a figyelem középpontjában. A forint reggeltől kezdve fokozatosan gyengült a Paks leállításáról érkező bejelentések, és az emiatt szükségessé váló nagyobb energiaimportról szóló hírek hatására, a tendencia azonban a délután folyamán megállt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×