Infostart.hu
eur:
385.11
usd:
331.36
bux:
122311.2
2026. január 19. hétfő Márió, Sára

MSZP: még lehet változtatni az egészségbiztosítási törvényen

Az MSZP választmányi elnöke nem szakmai, hanem politikai vitának tartja az egészségbiztosítási törvényjavaslattal szemben kialakult ellenállást. Simon Gábor az InfoRádiónak azt mondta: bár a végszavazás december 17-én lesz, a következő évben finomíthatnak a jogszabálycsomagon.

A kormánynak és az MSZP-nek kellő bátorsággal kell véghezvinnie az egészségügyi reformot - mondta az InfoRádióban Simon Gábor szocialista választmányi elnök annak kapcsán, hogy 140 baloldali értelmiségi arra kérte a képviselőiket: ne szavazzák meg az egészségbiztosítás átalakításáról szóló törvényjavaslatot.

A politikus szerint a legfontosabb az irányváltás, ezért meg kell szavazni a jogszabályt.

Hozzátette azonban, hogy a törvény csak bő egy év múlva, 2009. januárjában lép hatályba, addig pedig el lehet oszlatni az emberek kételyeit, vagy ha kell, apróbb módosításokat is lehet végezni a jogszabályon.

Simon Gábor szerint a változtatás kapcsán tapasztalható ellenállás nem szakmai, hanem politikai.

Hanganyag: Németh Zoltán

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×