Infostart.hu
eur:
355.1
usd:
313
bux:
139540.08
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Nem kell a hitel - lapszemle

Hiába emelték kétszeresére a támogatási keretet, mégis a felére esett az igénylők száma a régi lakóépületek energiatakarékossági támogatására - írta a Népszabadság. A korábban napok alatt kimerülő keret az idén szinte biztosan nem fogy el.

A Népszabadság szerint ennek leginkább az az oka, hogy felére csökkentették a felvehető támogatás mértékét, és a korábbi 30 százalék helyett már csak a korszerűsítés 15 százalékára elég dotáció már kevesebbek fantáziáját mozgatja meg, nem éri meg az ezzel járó vesződséget, papírmunkát.

A gazdasági tárca szakállamtitkára szerint nem a támogatási mértékkel van a baj, inkább a papírmunka a riasztó, ezért a pályázat feltételeit várhatóan egyszerűsítik. Az energiatakarékossági munkákhoz az idén bevezetett, 16 milliárdos keretű új hitel iránt eddig lényegében teljes az érdektelenség.

Felgyorsult hazánk gazdasági leszakadása - írta a Magyar Nemzet. Még az előzetes becslésnél is rosszabb adatokat tett közzé a gazdaságra vonatkozóan egy nappal korábban a Központi Statisztikai Hivatal. A megszorítások miatt a gazdaság a második negyedévben mindössze 1,2 százalékkal bővült, azaz hazánk leszakadása felgyorsult, holott a gazdaság bővül.

Elemzők szerint még nem ért véget a mélyrepülés: a mezőgazdaság visszaesése és az oktatásban történt megszorítások miatt egy százalék alá is eshet a növekedés. A további részletek kiderülnek a Magyar Nemzetből.

Hanganyag: Litauszky Balázs

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
Hiába a komoly fejlődés, valósággal falja az energiát a magyar gazdaság

Hiába a komoly fejlődés, valósággal falja az energiát a magyar gazdaság

Az energiatermelés, -elosztás és -felhasználás hatékonyságának növelése az egyik legjobb utat jelenti az általános energia- és klímapolitikai célok eléréséhez, hiszen a legkevésbé szennyező és kockázatos, ráadásul a legolcsóbb energia a meg nem termelt és el nem fogyasztott energia. A várható ellátásbiztonsági, megfizethetőségi és környezeti fenntarthatósági előnyökre tekintettel az energiahatékonyság erősítését Kapitány István, az új kormány gazdasági és energetikai minisztere is prioritásként jelölte meg, új, célzott energiahatékonysági programok indítását helyezve kilátásba. E téren a magyar gazdaság jelentős potenciállal bír, mert bár az ország energiahatékonysága nagyot javult az elmúlt években, továbbra is elmarad az európai uniós átlagtól.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×