Infostart.hu
eur:
361.5
usd:
310.96
bux:
131696.18
2026. május 16. szombat Botond, Mózes

Gyurcsány bekeményít: nincs több pardon

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök felkérte Veres János pénzügyminisztert, hogy készítsen egy úgynevezett "nulla tolerancia javaslatcsomagot" a nyugtaadási szabálytalanságok visszaszorítására - mondta a kormányszóvivő.

A kormányfő felkérte a pénzügyminisztert, hogy készítsen el egy "nulla tolerancia javaslatcsomagot", így próbálva meg visszaszorítani a nyugtaadással kapcsolatos szabálytalanságokat - mondat el a kormányszóvivő a fővárosi Palatinus strandon tartott tájékoztatón.

Daróczi Dávid hozzátette: Gyurcsány Ferenc azért döntött így, mert a különböző hatóságok nyugtaadási ellenőrzései lehangoló tapasztalatokat hoztak, hiszen minden második próbavásárlás alkalmával az ellenőrök nem kaptak vásárlásukról számlát.

"A miniszterelnök felszólította a pénzügyminisztert, hogy a javaslatok kidolgozásakor legyen határozott és kemény, hogy sikerüljön az ilyen visszaéléseket jelentősen lecsökkenteni" - hangsúlyozta a kormányszóvivő.

Vasárnap egyébként országos ellenőrzési akciót tart a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség a strandokon, ahol az ellenőrök vizsgálják a felfújható légvárak engedélyét, felállításának biztonságát, a büféket, nyugtaadási, súly, ár, és egyéb higiéniai szempontokból.

A szervezet főosztályvezetője, Kathi Attila közölte: a nyári szezonban tartandó strand fogyasztóvédelmi ellenőrzések félidejénél tartanak. A vasárnapi akcióban országszerte minden revizoruk, mintegy 200 ellenőr vesz részt.

Címlapról ajánljuk
Megnyitották a Karmelita kolostort is, Magyar Péter vezette körbe az újságírókat – videó

Megnyitották a Karmelita kolostort is, Magyar Péter vezette körbe az újságírókat – videó

Személyesen vezette körbe a sajtó munkatársait Magyar Péter kormányfő a Miniszterelnökség volt épületében, a Karmelita kolostorban szombat délelőtt. Őket követve elindult az első civil látogatócsoport. A Belügyminisztériumban már 139 munkatárs mondott fel Magyar Péter értesülése szerint.

Mit jelent a tarvágás beltiltása a védett erdőkben? Megszólalt az Erdészeti Egyesület alelnöke

Gajdos László élő környezetért felelős miniszter egyik első intézkedéseként azonnali hatállyal betiltotta a tarvágást a védett erdőkben. Az Országos Erdészeti Egyesület alelnöke szerint ez indokolt és végrehajtható döntés, Ripszám István szerint nem fog drasztikus változást okozni, de felhívta a figyelmet arra, hogy nem mindegy: egy védett területen őshonos vagy idegenhonos fafajok vannak.
inforadio
ARÉNA
2026.05.18. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Kormányalakítás: rendkívüli bejelentést tett Magyar Péter Orbán Viktorról

Kormányalakítás: rendkívüli bejelentést tett Magyar Péter Orbán Viktorról

Orbán Viktor 38,8 millió forint végkielégítésre lenne jogosult a jelenlegi törvények alapján, de nem fogja ezt megkapni - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök. A kormány felbontja a Krausz Ferenc Nobel-díjas kutató alapítványával kötött 261,7 milliárd forintos szerződést, és a már kifizetett 22 milliárd forint visszautalását is kezdeményezi. Közben a miniszterelnök bejelentette, hogy lebontják a Karmelita kolostort 2021 óta az emberektől elzáró kordont, a hétvégén pedig megnyitják a nyilvánosság előtt a Karmelita palotát és a korábbi propagandaminisztérium épületét is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×