Infostart.hu
eur:
384.58
usd:
333.39
bux:
124314.99
2026. április 2. csütörtök Áron

Klímaváltozás, vegyszerek, mobilok: a pusztító hármas?

Kritikus mértékben halnak ki a magyarországi méhcsaládok; a méhészek és a tudósok tanácstalanul állnak az ijesztő jelenség előtt - mondta az InfoRádiónak Nagyernyei Attila méhészeti szaktanácsadó. Az Országos Magyar Méhészeti Egyesület Tolna megyei elnöke szerint néhány országrészben már a méhcsaládok fele kipusztult, emiatt a megtermelt méz mennyisége is jóval kisebb lesz a vártnál. Az ok valószínűleg a felborult időjárási rend, a növények vegyszerezése, a mobiltelefonok elterjedése - vagy ez mind együtt.

Jelentős mértékben pusztulnak a magyarországi méhcsaládok - mondta az InfoRádiónak Nagyernyei Attila méhészeti szaktanácsadó.

Az Országos Magyar Méhészeti Egyesület Tolna megyei elnöke kifejtette, hogy egyes méhészetekben a méhcsaládok fele elpusztult, emiatt pedig a megtermelt méz is kevesebb lesz.

A méhcsaládok pusztulásának oka ismeretlen a méhészek előtt is - emelte ki Nagyernyei Attila.

A méhészeti tanácsadó közölte: a felborult időjárási rend miatt korábban virágoznak egyes növények, de a vegyszerek és a mobiltelefonok is megzavarhatták a méhek tájékozódását.

A méhek immunrendszere legyengült, emiatt fogékonyabbak egyes betegségekre, és nem tűrik olyan jól a környezeti tényezők változását, mint korábban - tette hozzá az Országos Magyar Méhészeti Egyesület Tolna megyei elnöke.

Hanganyag: Herczeg Zsolt

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Trump NATO-fenyegetése: csak kongresszusi jóváhagyással léphetne ki a szervezetből

Trump NATO-fenyegetése: csak kongresszusi jóváhagyással léphetne ki a szervezetből

Ismét a NATO-ból való amerikai kilépéssel fenyegetőzött Donald Trump. Az amerikai elnök már többször felvetette, hogy országa többet fizet a szövetségesek védelméért, mint ők. Most, hogy nem akarnak beszállni az Irán elleni háborúba, ismét kiváltotta a haragját. A távozáshoz azonban törvényhozási jóváhagyás szükséges.

Országgyűlési választások: pár óra maradt, fontos határidők járnak le csütörtökön

Csütörtökön délután 4 óráig lehet kérni a külképviseleti névjegyzékbe vételt, valamint az átjelentkezéssel szavazást a választási eljárásról szóló törvény szerint az országgyűlési választásra. Fontos tudnivalók egy helyen.
inforadio
ARÉNA
2026.04.02. csütörtök, 18:00
Makláry Ákos
görögkatolikus pap, a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×