Infostart.hu
eur:
384.68
usd:
330.83
bux:
123704.84
2026. március 10. kedd Ildikó

Az Országgyűlés is tiltakozik az osztrák káros környezeti hatások miatt

Határozati javaslatot terjeszt az Országgyűlés elé a környezetvédelmi bizottság, amelyben tiltakozik az ország nyugati térségét érintő, Ausztriából származó káros környezeti hatások és a határ mellé tervezett hulladékégető ellen.

Az Országgyűlés környezetvédelmi bizottsága kihelyezett ülést tartott Szentgotthárdon, a tanácskozáson részt vett a környezetvédelmi és vízügyi miniszter is.

A bizottságban teljes egyetértés mutatkozott a Rába habzása, a Lapincs sóterhelése és a hulladékégető ügyében.

A környezetvédelmi és vízügyi miniszter hangsúlyozta, hogy a közelmúlt politikai lépéseinek következtében változott az osztrák fél magatartása is, a szövetségi kormány elismerte felelősségét a Rába szennyezése ügyében.

Fodor Gábor hozzátette: a közeljövőben megszűnhet a folyó habzása. A miniszter hasonló határozottságot ígért a Szentgotthárd közelében, a határ osztrák oldalán tervezett hulladékégető ügyében is.

A határozati javaslatról június 25-én szavaz a parlament.

Címlapról ajánljuk
Lóga Máté az Arénában a ferihegyi gyorsvasútról: 2030 előtt el kell indulnia

Lóga Máté az Arénában a ferihegyi gyorsvasútról: 2030 előtt el kell indulnia

Hétfőn lezárult a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre vezető vasútvonal pályázatán az ajánlattételi szakasz, most a kiértékelési szakasz követi – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában Lóga Máté, a Nemzetgazdasági Minisztérium gazdaságfejlesztésért és iparért felelős államtitkára, a Budapest Airport igazgatóságának elnöke.

Ellenzékiek búcsúja, ukrán támogatás elutasítása, új atomenergia-törvény – így zajlik a jelenlegi Országgyűlés utolsó napja

Több ellenzéki politikus utoljára szólalt fel az Országgyűlésben: a mai a 2022–2026-os parlamenti ciklus utolsó plenáris ülése. Elfogadták az Ukrajna uniós tagságának, háborús támogatásának és az Európai Unió katonai szövetséggé alakításának, valamint a tagállamok szuverenitását veszélyeztető törekvések elutasításáról szóló határozati javaslatot kedden. Továbbá módosították az atomenergia-törvényt, kihirdették a Béketanács alapokmányát, illetve két ügyben is felfüggesztették Hadházy Ákos mentelmi jogát.
inforadio
ARÉNA
2026.03.10. kedd, 18:00
Prőhle Gergely
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének programigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×