Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

Fellázadt a debreceni Kenézy Gyula Kórház

Bírósághoz fordult a debreceni Kenézy Gyula Kórház vezetése az egészségügyi tárca ágyszám-csökkentési elképzelése miatt. Az intézmény főigazgatója elmondta: nem írják alá a finanszírozási szerződést, ha nem tudnak megegyezni az OEP-pel.

A Kenézy Gyula Kórház főigazgatója hangsúlyozta: amennyiben a régi szerződés szerint működik tovább a kórház, akkor 25 százalékos elvonásra számíthatnak, ami az új dokumentum alapján 47 százalék lenne.

Ónodi-Szűcs Zoltán szólt arról is, hogy utasította a dolgozókat a sürgéssi ellátás fennakadás nélküli biztosítására, de a tervezhető kezeléseket lehetoség szerint elhalasztják.

A főigazgató úgy fogalmazott: a jelenlegi dokumentumok ismeretében hétfőtől több száz egészségügyi dolgozónak lesz ugyan munkahelye, de vasárnaptól munkájának nem lesz fedezete.

Hajdú-Bihar további két kórháza közül a Berettyóújfalui Területi Kórház aláírta az új finanszírozási szerződést, a Debreceni Egyetem orvoscentruma pedig a hét végén döntenek az ügyben.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×