Infostart.hu
eur:
354.16
usd:
310.97
bux:
139790.13
2026. június 29. hétfő Péter, Pál

Kétezer kilométer kerékpárutat ígérnek a miniszterek

A következő hét évben csaknem kétezer kilométer új kerékpárút és kerékpársáv épülhet - mondta a gazdasági és közlekedési miniszter. Kóka János Persányi Miklós környezetvédelmi miniszterrel együtt ismertette az erről szóló kormányzati programot.

Kóka János azt mondta: a biciklis közlekedés arányának növekedése mellett felére csökkenthető a halálos kerékpáros balesetek száma.

A miniszter hozzátette: a 2013-ig tartó időszakban több mint 60 milliárd forint jut a kerékpáros infrastruktúra fejlesztésére.

A minisztérium célja, hogy a belföldi turizmuson belül 10 százalékra emelkedjen a kerékpáros turizmus aránya - jelentette ki Kóka János.

Persányi Miklós arról beszélt: a program egyik kiemelt célja, hogy 2013-ra az 5 kilométeresnél rövidebb utaknál 10 százalék fölé emelkedjen a kerékpáros közlekedés részaránya.

A Kerékpáros Magyarország Program szakmai vitája április 22-ig tart.

Címlapról ajánljuk
Robotokkal, világrekorder hidakkal, kvantumműholdakkal mutat utat Kína

Robotokkal, világrekorder hidakkal, kvantumműholdakkal mutat utat Kína

Kínát sokáig a világ gyáraként emlegettük, ám mára az ország sokkal több lett. A világ leghosszabb hídja, a legnagyobb nagysebességű vasúthálózata, a napelemgyártás origója, melyben ma már több mint kétmillió ipari robot dolgozik és van kvantumműholdja is jól mutatja, hogy Kína ma már nemcsak termel, hanem irányt is mutat.

Csoda, ha nem tűnik el a Velencei-tó a nyár végére, döbbenetes fotók érkeztek

Történelmi mélypontra süllyedt a Velencei-tó vízállása: az agárdi mérőállomáson mindössze 47 centiméteres vízszintet rögzítettek, ami jelentősen elmarad az ideálisnak tekintett 130 centimétertől.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×