Infostart.hu
eur:
389.53
usd:
337.7
bux:
122583.12
2026. március 12. csütörtök Gergely

Botrány a fővárosban: nem készültek hatástanulmányok az iskolabezárásról

Nem készültek el a december 31-ei határidőre azok a hatástanulmányok, amelyeket Tarlós István, a Fidesz-KDNP frakcióvezetője kért a fővárosi szakiskolák átalakításával kapcsolatban - közölte az oktatási ügyekért felelős szocialista főpolgármester-helyettes a Fővárosi Közgyűlés délutáni ülésén.

Az oktatási ügyekért felelős szocialista főpolgármester-helyettes szerint nem készültek el tavaly év végére azok a hatástanulmányok, amelyek alapján döntöttek volna a fővárosi szakiskolák bezárásáról.

Horváth Csaba ugyanakkor arra hívta fel a figyelmet, hogy a mostani döntés meghozatalához nincs szükség az említett hatástanulmányokra.

Fidesz: politikai döntést akartak hozni

Csomós Miklós, a Fidesz képviselője szerint ezzel a beismeréssel már egyértelmű lehet mindenki előtt: nem szakmai, hanem politikai döntést akar hozni a koalíció a szakiskolák átszervezéséről.

A bejelentésre azt követően került sor, hogy a főpolgármester szünetet rendelt el, miután Tarlós István, a Fidesz-KDNP frakcióvezetője frakciószünetet kért arra az időre, amíg a hivatal "előkeresi" a szakiskolák átalakítását megalapozó megvalósíthatósági tanulmányokat.

Húsz millió forint

Az ellenzéki képviselő arra hívta fel a figyelmet, hogy a közgyűlés korábbi határozata értelmében ezeket a szakmai tanulmányokat az elmúlt év decemberének végéig el kellett volna készíttetnie a főpolgármesternek, ám eddig, mint mondta, azokat senki nem látta.

Utalt arra is, hogy a feladatra korábban 20 millió forintot különítettek el.

Címlapról ajánljuk
Az utazást tervezők „megmondják”, meddig tart az iráni háború

Az utazást tervezők „megmondják”, meddig tart az iráni háború

A közel-keleti konfliktus kitörésekor óvatosabban foglaltak előre utazást a magyarok, de a bizalmuk helyreállt – mondta az InfoRádiónba a Repjegy.hu online üzletágának vezetője. Holczinger Zoltán szerint a kikapcsolódni vágyók az iráni háború gyors lezárását remélik.

Fenyegetés után: Orbán Viktor felhívta a gyerekeit telefonon

Hrihorij Omelcsenko volt ukrán képviselő szavai után Orbán Viktor miniszterelnök hangsúlyozta, mindenkit arra kért a családjából, hogy vegye komolyan a fenyegetést, de ne ijedjen meg.
inforadio
ARÉNA
2026.03.12. csütörtök, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke, a Fidesz Országos Választmányának elnöke
Szamarát támadta Ukrajna, Zelenszkij csapatokat küld a Közel-Keletre - Híreink az orosz-ukrán háborúról szerdán

Szamarát támadta Ukrajna, Zelenszkij csapatokat küld a Közel-Keletre - Híreink az orosz-ukrán háborúról szerdán

Ukrajna ma hajnalban felrobbantott drónokkal egy orosz vegyiüzemet Szamara régióban. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök bejelentette: Ukrajna drónelhárító csapatokat küld a Közel-Keletre, hogy az olajmonarchiák védekezését segítsék az iráni Sahed-drónokkal szemben. Az orosz hadsereg pokrovszki műveletei a végjátékhoz közelednek: Pokrvoszk 95%-a, Mirnohrad teljes egészében orosz kézre került, az offenzíva Zaporizzsja megyében folytatódik. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai frontvonal és a béketárgyalások szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×