Infostart.hu
eur:
355.78
usd:
311.38
bux:
139892.19
2026. június 30. kedd Pál

Nem megfelelő a betegek tájékoztatása

Az orvos és beteg megfelelő együttműködése esetén az egészségügyi ellátás eredményesebbé válhat - áll a GfK Hungária Piackutató felmérésében, amelyet Lantos Zoltán divízióvezető ismertetett az InfoRádióban.

Csökkentheti az egészségbiztosító költségeit, ha a betegek beszedik a felírt gyógyszert, mert így később nem kerülnek kórházba - nyilatkozta a GfK Hungária Piackutató divízióvezetője.

Lantos Zoltán kifejtette: ha egy krónikus beteg abbahagyja a gyógyszer szedését, 20 százalék az esélye, hogy rosszabbul lesz, és kórházba kell mennie.

A szakember egy felmérésre hivatkozva hangsúlyozta, a krónikus betegségek esetében a páciensek 50-70 százaléka abbahagyja a gyógyszerek szedését egy év után, mivel nem részesülnek megfelelő tájékoztatásban.

A betegek nem tudják szakértői szemmel vizsgálni, hogy miért jó számukra egy gyógyszer, illetve nem jelenik meg a készítmények személyes hasznossága - tette hozzá Lantos Zoltán.

A GfK Hungária Piackutató divízióvezetője szerint az egészségügyi ellátás és a beteg közötti kapcsolat nem kielégítő. A piacorientált gyártók már megtanulták, hogy személyhez szólóan kell beszélni, az egészségügyben még ez várat magára - mondta Lantos Zoltán.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: soha nem volt még ilyen forróság Magyarországon
Bejelentés

Magyar Péter: soha nem volt még ilyen forróság Magyarországon

Minden hőmérsékleti rekord megdőlt, Szécsényben 42 fokot mértek ma, de az ország nagy részén meghaladta a 40 fokot a hőmérséklet, ezért továbbra is érvényben van a harmadfokú hőségriasztás – közölte Magyar Péter.

Szakértő: Putyin olyan eszközhöz nyúl, amit 20 éve nem alkalmazott

Szeptemberben parlamenti választásokat tartanak Oroszországban, és a kormánypárt több meglepő húzással próbálkozik. Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója az InfoRádióban beszélt a többi párt esélyeiről, az oroszországi üzemanyag-ellátási problémákról, Vlagyimir Putyin retorikaváltásáról és a fronthelyzetről is.
inforadio
ARÉNA
2026.07.01. szerda, 18:00
Bendarzsevszkij Anton
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója, a posztszovjet térség szakértője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×