Infostart.hu
eur:
351.72
usd:
306.65
bux:
137625.54
2026. június 20. szombat Rafael

Molnár Lajos: "nem akarunk kórházakat bezárni"

Az egészségügyi minisztert szerint a kormány arra van kényszerítve, hogy elkezdje a reformot, mert a rendszer igazságtalan. Molnár Lajos a Világgazdaság konferenciáján azt mondta: nem akarnak kórházakat bezárni.

Az egészségügyi rendszer a benne dolgozók és a vezetőik munkája eredményeként működik, ez már egy csoda önmagában is, de csak a túlélésért küzdhetett - mondta az egészségügyi minisztert a Világgazdaság konferenciáján.

Molnár Lajos szerint ebben a formában esély sincs arra, hogy változzon a rendszer, ezért kell gyorsan megvalósítani a reformot. A tárcavezető úgy vélte: magatartásváltozásra van szükség az ágazatban, tehát meg kell tanulni a szereplőknek a januártól életbe lépő új szabályokat. Elismerte, hogy ugyanakkor a reformban lehetnek hibák is.

"Nem lehet hiba nélkül ekkora változást megcsinálni, tévedni biztosan fogunk, de törvényi úton lehet javítani a hibákon. Fontos, hogy az egészségügyben lévő szakmai torzulásokat kiegyenlítsük" - mondta az egészségügyi miniszter.

Molnár Lajos kijelentett: "nem akarunk bezárni kórházakat, a kormány a saját hatáskörű intézményeivel kezdi, az karcsúbb lesz és kevesebb".

Az egészségügyi miniszter úgy fogalmazott: a kórházi finanszírozás megváltoztatásának célja az, hogy ne kényszerüljön három beteget felvenni egy kórház azért, hogy megéljen, miközben csak két betegnek kellene abban az intézményben benn feküdni.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szakértő Donald Trump utódlásáról: a két háború és a megélhetési költségek határozzák meg az elnöki ciklus sikerességét

Szakértő Donald Trump utódlásáról: a két háború és a megélhetési költségek határozzák meg az elnöki ciklus sikerességét

A gazdasági növekedés és a két nagyobb nemzetközi konfliktus sikeres lezárása döntheti el Donald Trump amerikai elnök második ciklusának sikerességét – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Magyarics Tamás külpolitikai szakértő. Az ELTE emeritus professzora arról is beszélt, hogy kik lehetnek legnagyobb valószínűséggel Trump utódai.

Magyar Péter: Sulyok Tamás alkotmányos puccskísérlete elbukott – videó

„Sulyok Tamás alkotmányos puccskísérlete elbukott. Az alkotmánybírók is kimondták, hogy vége van. Sulyok Tamásnak és Polt Péternek mennie kell” – írta Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×