Infostart.hu
eur:
364.8
usd:
316.81
bux:
146688.57
2026. július 31. péntek Oszkár

Alkotmányellenes a praxistörvény kiegészítő rendelete

Az Alkotmánybíróság döntése szerint ellentétes az alapokmánnyal, hogy a háziorvosi körzetekre eddig csak úgy lehetett működési jogot kapni, ha annak betöltetlenségét önkormányzati határozat mondta ki.

Az önálló orvosi tevékenységről szóló, közismertebb nevén praxistörvényhez kiadott, 2000-ben született kormányrendelet rögzítette, hogy a működtetési jog megszerzéséhez az érintett önkormányzat képviselő-testületének a határozata is szükséges.

Az Alkotmánybíróság álláspontja szerint a kormányrendelet a praxistörvény koncepciójától eltérően szabta feltételül az önkormányzati döntést.

A testület megállapította, hogy a törvény szabályozásától eltér a kormányrendelet, a felhatalmazás keretein való túllépés sérti a jogállamiság elvét.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: már rendellenes állapot van a paksi atomerőműben, kedden vagy szerdán jöhet a leállás, de nincs veszélyhelyzet

Magyar Péter: már rendellenes állapot van a paksi atomerőműben, kedden vagy szerdán jöhet a leállás, de nincs veszélyhelyzet

Hétfőtől lépünk kritikus szakaszba az áramtermelés szempontjából, utána lesz a legnagyobb kihívás az ország előtt. Nincs nukleáris veszély Magyarországon, és Nagy László, az erőmű műszaki igazgató-helyettese részletesen beszámolt arról, hogyan biztosítják, hogy ne is legyen.

Paks leáll: át kell kapcsolnunk magunkat

A Duna alacsony vízállása miatt a következő napokban elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, fontos lesz takarékosan bánni a villamosenergiával. Mit tehetnek a háztartások? Erről kérdezte az InfoRádió Perger Andrást, az Energiaklub Szakpolitikai Intézet energiaprogram-vezetőjét.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Súlyosbodik a válság: energiakrízis alakult ki Magyarországon, sosem látott lépésre készülnek Paksnál

Súlyosbodik a válság: energiakrízis alakult ki Magyarországon, sosem látott lépésre készülnek Paksnál

Az elmúlt évek csapadékszegény időjárásának köszönhetően Magyarországra rendkívül súlyos aszály köszönöntött rá a nyár második felére. A folyók vízhozama történelmi mélységbe süllyedt, ami egyszerre súlyosbítja a mezőgazdasági helyzetet és energiakrízishez vezetett, mivel az ország legfontosabb erőműve, Paks hamarosan teljesen leállhat. A következő napokban újabb hosszan tartó, rendkívül forró időszak köszönt be, ami tovább nehezíti a helyzetet. A tudósításunk percről percre követi a legfrissebb eseményeket az időjárásról és az emiatt kialakult krízisről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×