Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Áder: a Fidesz Gyurcsánynak segít

A Fidesz népszavazási kezdeményezéseivel Gyurcsány Ferencnek szeretne segítséget nyújtani, hogy a kormányfő visszataláljon választási programjához - mondta Áder János, az Országgyűlés Fideszes alelnöke nemzetközi sajtótájékoztatóján.

A politikus szerint a Fidesz - az eddig nyilvánosságra hozott indokokon túl - azért is kezdeményezte az ügydöntő népszavazást, hogy segítsenek Gyurcsány Ferencnek visszatalálni ahhoz a programhoz, amelynek megvalósítására áprilisban a választóktól felhatalmazást kapott.

A választási kampányban tett ígéretektől 180 fokkal tér el a kormányprogram - hangoztatta Áder János.

A Fideszes politikus szerint a népszavazás, a közvetlen demokrácia Európában honos eszköze, alkotmányos lehetőséget kínál arra, hogy a kormányt visszatérítsék korábbi ígéreteihez.

Áder János megjegyezte: a népszavazási kezdeményezés valószínűleg az Alkotmánybíróság elé kerül majd, ám remélik, hogy rövid időn belül megszületik a döntés az ügyben.

MSZP: Áder János sárba tiporta a demokratikus értékeket

Vadai Ágnes, az MSZP országgyűlési képviselője szerint a Fidesz elnökének "itthoni és európai ámokfutása" tényleg nemzetbiztonsági kockázattá válik, úgyhogy valóban indokolt lesz a politikus meghallgatása az Országgyűlés illetékes bizottságaiban.

A szocialista politikus a demokratikus értékek sárba tiprásának nevezte azt, hogy Áder János szerint a rendőrség politikai utasításra cselekedett.

Vadai Ágnes hozzátette: a parlament illetékes bizottságai, amelyekben a Fidesz képviselői is ott ülnek, meg fogják hallgatni a rendőri vezetőket és az illetékes minisztereket, és ezután a bizottságban levonják a megfelelő szakmai konzekvenciákat.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Könyörgőre fogja az operatív törzs: nincs vége a télnek, visszatér a -20 fok

Könyörgőre fogja az operatív törzs: nincs vége a télnek, visszatér a -20 fok

A meteorológiai előrejelzések alapján szombaton a Nyugat-Dunántúlon minimális ónos esőre, míg az országban többfelé ködre kell számítani, vasárnap estétől pedig újra extrém hideg, akár -15, -20 Celsius-fok is várható, elsősorban az északkeleti országrészben – közölte az operatív törzs szombaton.

Donald Trump: nemzetbiztonsági érdek Grönland megszerzése

Az elnök Washingtonból távozva a repülőtéren újságírók előtt kifejtette, hogy a kiterjedt amerikai katonai beruházások révén megcélzott amerikai rakétavédelmi pajzs, az „Aranykupola" (Golden Dome) kiépítése szempontjából is fontos szerepet kapna Grönland. Ugyanakkor megjegyezte, hogy a kérdésről tárgyalások vannak a NATO-val is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×