Infostart.hu
eur:
391.83
usd:
340.7
bux:
0
2026. március 13. péntek Ajtony, Krisztián

Tizenhárman haltak meg a hétvégén az utakon

Tizenhárman haltak meg közlekedési balesetben az elmúlt három nap alatt. A halálos balesetek közül négy úgynevezett egyjárműves baleset volt, kettő frontális ütközés, hét esetben pedig gyalogost ütöttek el.

A nyári időszakban bekövetkezett nagy számú halálos baleset miatt hetek óta fokozott ellenőrzéseket tart a rendőrség, elsősorban az autópályákon és az autóutakon.

 Az ORFK tájékoztatása szerint azonban a halálos balesetek olyan útszakaszokon történtek, ahol nem tartottak ellenőrző akciót a rendőrök.

A rendőrség egyébként elsősorban a sebességtúllépést, a szabálytalan előzést, a záróvonal átlépését, az autópályákon a leállósávban való közlekedést, valamint a passzív biztonsági eszközök, a biztonsági öv, gyermekülés és bukósisak használatát figyelték.

"Az agresszív járművezetői magatartás következtében közútjainkon a közlekedési morál romlása figyelhető meg" - áll a közleményben.

A fokozott hétvégi ellenőrzések szeptember végéig folytatódnak.

Címlapról ajánljuk
Az Öböl-országok Achilles-sarka nem az olaj, és annyira érzékeny, hogy már nem is merik támadni

Az Öböl-országok Achilles-sarka nem az olaj, és annyira érzékeny, hogy már nem is merik támadni

Az ivóvízhez való hozzáférés az Irán ellen folytatott háborúban érintett államok egyik legnagyobb sebezhető pontja. Ugyan ezek az országok egy természeti kincsből, az olajból gazdagodtak meg, de egy másikhoz, a vízhez való hozzáférés létfontosságú a számukra. Ezt pedig a tengervizet sótalanító üzemek jelentik.

Czepek Gábor Kijevből: „várjuk a választ, pénteken is itt leszünk”

Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről – közölte Czepek Gábor, a kőolajvezeték állapotát vizsgáló magyar küldöttség vezetője az ukrán fővárosból jelentkezve esti Facebook-videójában.
inforadio
ARÉNA
2026.03.13. péntek, 18:00
Pásztor Szabolcs
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatási igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×