Infostart.hu
eur:
361.5
usd:
310.96
bux:
131696.18
2026. május 17. vasárnap Paszkál

Medián: romló közhangulat, biztos Fidesz-előny

A teljes népesség körében 37-ről 31 százalékra csökkent az MSZP támogatottsága, míg a Fideszé ugyanekkora arányban, 38 százalékra nőtt. Az emberek közel kétharmada úgy véli, hogy rossz irányba mennek a dolgok.

Az MSZP támogatottsága a teljes népesség körében 37-ről 31 százalékra csökkent, a Fideszé pedig hasonló mértékkel 38 százalékra nőtt - derül ki a Medián június 16-a és 20-a között, 1200 fő megkérdezésével készített fölméréséből, amely a HVG-ben jelent meg.
A választani tudó biztos szavazók között a Fidesz 51, az MSZP 39 százalékot ért el - mondta el az InfoRádiónak Karácsony Gergely kutatási igazgató. A felmérés szerint a parlamentbe sem az SZDSZ, sem az MDF nem jutna be, ugyanakkor utóbbi két kategóriában is megelőzi a liberális pártot és csak a biztos szavazó pártválasztók között ért el mindkét párt négy-négy százalékos támogatást.

A Medián szerint a megszorító intézkedések bejelentése után 49-ről 62 százalékra nőtt azoknak az aránya, akik szerint az országban rossz irányba mennek a dolgok, és 32-ről 57 százalékra nőtt azoké, akik háztartásuk pénzügyi helyzetének romlását valószínűsítik.

A felmérésből az is kiderül, hogy évtizedes negatív rekordot döntöttek a lakosság gazdasági várakozásai - mondta Karácsony Gergely kutatási igazgató.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kutató: hat balatonnyi víz hiányzik az Alföldről, az öntözés nem lesz elég, más is kell

Kutató: hat balatonnyi víz hiányzik az Alföldről, az öntözés nem lesz elég, más is kell

Pusztán öntözéssel nem hárítható el az aszályveszély, már csak azért sem, mert a mezőgazdasági területeink legfeljebb öt százaléka öntözhető – figyelmeztet új tanulmányában a Klímapolitikai Intézet. Kovács Erik vezető kutató az erdők tarvágásának betiltását nagyon jó döntésnek tartja. De miért sivatagosodik el ennyire az ország középső és keleti része?

Milliárdos felújítás – válaszolt a Kúria Magyar Péter szavaira és kérdésére

A miniszterelnök a budai Várban lévő kormányzati épületek szombati bejárásán beszélt arról, hogy mit terveznek a még felújítás alatt álló épületekkel és kérdéseket tett fel Varga Zs. András Kúria-elnöknek.
inforadio
ARÉNA
2026.05.18. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×