Infostart.hu
eur:
365.26
usd:
315.36
bux:
150666.43
2026. augusztus 30. vasárnap Rózsa

Botrány és vizsgálat a szcientológusok körül

Jogi lépéseket tervez a Magyarországi Szcientológiai Egyház az adatvédelmi biztos vizsgálata miatt. Péterfalvi Attila azért vizsgálta az egyházat mert többen személyes adataik kezelésének gyakorlata miatt panasszal fordultak hozzá.

Az adatvédelmi biztos még a múlt héten hozta nyilvánosságra a magyarországi szcinetológusoknál végzett vizsgálat összegzéseit. Péterfalvi Attila azért kezdeményezett vizsgálatot, mert az egyház több tagja is panasszal fordult hozzá.

Azt kifogásolták, hogy az egyház egy úgynevezett e-métert használ, melynek segítségével nemcsak személyes adatokat, hanem a tagok magánéleti szokásait is megismerték. Többen azért is panaszkodtak, mert tudják ki, meddig, és miért őrzi személyes adataikat.

Ez az e-méter sokak szerint hazugságvizsgálóként is használható. A műszer azt mutatja meg a vizsgálatot végző embernek, hogy honnan erednek a megkérdezett lelki problémái. Az eszköz által kiadott adatokat az auditor rögzíti, de hogy pontosan mit jegyez fel, azt a megkérdezettek nem tudják.

A szcientológusok felháborodtak

A Magyarországi Szcientológiai Egyház jogi lépéseket tervez az adatvédelmi biztos vizsgálata miatt. Az egyház jogi képviselője, Szikinger István felháborítónak tartja, hogy a gyónáshoz, a szertartáshoz tartozó eszköz, az úgynevezett e-méter használatát megkérdőjelezik. Szerinte Péterfalvi Attila olyan ügyekkel foglalkozott, amely nem tartoznak a hatáskörébe.

Az adatvédelmi biztos arra kéri az egyházat, hogy a tagok adatait a törvények figyelembe vételével tárolják. A Magyarországi Szcientológia Egyház jogi képviselője azt állítja: az adatokat az egyházi szabályoknak megfelelően tárolják.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Ismét intenzíven gyorsíthatnak a BKK villamosai szeptembertől 1-től

Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere Facebook-bejegyzésében közölte:szeptember 1-jétől visszatér a megszokott rend Budapesten, ami többek között azzal is jár, hogy a szokásos módon közlekedhetnek a villamosok és már nem lesz szükség a takarékosabb öntözésre sem Budapest fáinál.
inforadio
ARÉNA
2026.08.31. hétfő, 18:00
Bauer Bence
a Mathias Corvinus Collegium Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója
Bóna Szabolcs elmondta, mi az ősbűn, és szerinte egymillió hektárnyi földünkön kell drasztikus változás

Bóna Szabolcs elmondta, mi az ősbűn, és szerinte egymillió hektárnyi földünkön kell drasztikus változás

A kormány felülvizsgálja a kiemelt beruházások miatt kivont mezőgazdasági területek sorsát, és ahol a fejlesztések elmaradtak, visszaadná a földeket művelésre – jelentette be Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter. A miniszter a debreceni iparterületek kijelölését "ősbűnnek" nevezte, kiemelve, hogy az elmúlt évtizedekben közel egymillió hektárt vontak ki természetes használatból. A klímaváltozás miatt akár egymillió hektáron kellhet váltani a művelési módokon, és egyes térségekben már félsivatagi viszonyok alakultak ki. Bóna a Bászna Gabona felszámolásáról is beszélt: az állam közel 7 milliárd forintot előlegezett meg a károsult gazdáknak, ennek azonban csak mintegy fele térülhet meg, a fennmaradó veszteséget az állam állja.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×