Infostart.hu
eur:
362.51
usd:
314.61
bux:
146453.37
2026. július 31. péntek Oszkár

A koalíciós pártok állnak jobban

A választási adatok 95,88 feldolgozottságánál az MSZP 43,3 százalékkal 71, a Fidesz-KDNP 42,16 százalékkal 69, az SZDSZ 6,28 százalék elérésével 4, az MDF pedig 5,03 százalékkal két mandátumot szerzett.

Az Országos Választási Iroda vezetője bejelentette: 67 egyéni választókerületben dőlt el a mandátum sorsa. Az MSZP 33, a Fidesz 29, az MSZP és az SZDSZ közös jelöltjei pedig 5 képviselői helyet szereztek.

A területi listákon összesen 8-at nem osztottak ki, ezek az országos listát gyarapítják.

A 7 millió 617 szavazásra jogosult 67,53 százaléka voksolt

Sólyom László köszönetet mondott

Sólyom László köztársasági elnök az Országos Választási Központban köszönetet mondott mindenkinek, aki elment vasárnap szavazni.

"Örömmel konstatáltam, hogy a választópolgárok több mint kétharmada leadta szavazatát. Ez nagyon szép eredmény, és köszönetet mondok mindenkinek, aki elment szavazni" - mondta a köztársasági elnök.

Hozzátette: "ugyancsak köszönöm a választási bizottságok munkáját és köszönöm a választási irodák munkáját. Nélkülük nem lett volna ilyen rendben lebonyolított választási napunk".

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter rendkívüli bejelentkezése

Magyar Péter rendkívüli bejelentkezése

A miniszterelnök a százhalombattai Dunamenti Erőműből jelentkezett be csütörtök este.

A Föld szomorú napja az idei év július 30-a

Július 30-án az emberiség elérte a túlfogyasztás napját, ami azt jelenti, hogy gyorsabban használja fel a természet erőforrásait, mint amilyen ütemben a Föld ökoszisztémái képesek azokat megújítani. Bíró Imola, a Követ Egyesület kommunikációs vezetője az InfoRádió kérdésére elmondta: szinte még egy Föld bolygóra lenne szükség ahhoz, hogy ezt az életmódot folytatni tudjuk.
inforadio
ARÉNA
2026.07.31. péntek, 18:00
Csörnyei Géza
a Fővárosi Vízművek Zrt. vezérigazgatója
Szép pluszban zártak a tőzsdék a tengerentúlon: nagyot mentek a chipgyártók és a Microsoft

Szép pluszban zártak a tőzsdék a tengerentúlon: nagyot mentek a chipgyártók és a Microsoft

A nemzetközi piacokon ma is a tegnapi nagy amerikai esés utóhatásai és az AI-beruházások megtérülésével kapcsolatos aggodalmak határozták és határozzák meg a hangulatot. Európában ugyan napközben kisebb felpattanás bontakozott ki, de az összkép továbbra is bizonytalan maradt, ráadásul több gyorsjelentésre is heves árfolyamreakció érkezett: az Adidas például közel 17 százalékot zuhant. Összességében tehát ideges, erősen vállalati hírek által vezérelt kereskedést láttunk, érdemi megnyugvás nélkül. A magyar tőzsdén is sokáig bizonytalanságban telt a nap, a vége azonban nagyon erős lett, elsősorban az OTP-nek köszönhetően: mind a BUX index, mind az OTP új történelmi csúcsot ért el. Amerikában a chipgyártók vezették az emelkedést: a Sandisk 24, a Micron Technology árfolyama pedig 18%-os pluszban zárt, a kedvező gyorsjelentésnek köszönhetően pedig a Microsoft is 15%-kal feljebb került. A főbb részvényindexek közül a Dow 1,2, a Nasdaq 3, az S&P pedig 1,7%-ot emelkedett.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×