Infostart.hu
eur:
387.82
usd:
330.35
bux:
109332.43
2025. december 18. csütörtök Auguszta

Stumpf: a választás sok mindent elrendezhet

Intelligensebb, aktívabb, cselekvőbb államra van szükség - mondta a Századvég Alapítvány elnöke.

Stumpf István, az Orbán-kormány volt kancelláriaminisztere székesfehérvári előadásán közölte: olyan állam kell, amely szolidáris saját polgáraival, és minden erőforrást mozgósít annak érdekében, hogy Magyarországon a magyar állampolgárok legyenek az elsők.

A mostani választás "sok mindent elrendezhet", hiszen a Nemzeti Fejlesztési Terv azt a lehetőséget kínálja a majdani kormány számára, hogy átfogó változtatásokat hajtson végre - mondta.

Ezek a változások a közigazgatásban, az egészségügyben, a nyugdíjrendszer átalakításában és az adózásban rendkívül fontosak, de a legfontosabb az, hogy "az államnak saját magának kell kezdenie a rendteremtést ahhoz, hogy elvárhassa, az állampolgárok betartsák a normákat," - hangsúlyozta Stumpf István.
"A tétje a mostani választásoknak azért óriási, mert innentől kezdve egy új Magyarországot is kell bizonyos értelemben építeni, és (...) egy új szövetséget kell kötni a polgárokkal ahhoz, hogy az országban meglevő erőforrásokat hasznosítani lehessen" - mondta.

Stumpf István kijelentette: a szociálliberális koalíció "rendkívül rossz kormányzati teljesítményt nyújtott", amit formálisan jelez, hogy a ciklus közben mások mellett miniszterelnököt kellett váltani.

A politológus úgy vélte, hogy "nagyon frusztrált állapotban van a közigazgatás, folyamatos politikai nyomás alá került, kampányszerű üzemmódra álltak át az elmúlt másfél évben, amely lehetetlenné tette a hosszú távú stratégiai tervezést".

A jövőt olyan mértékben elzálogosította a jelenlegi kormányzat, hogy az új kormány "gúzsba kötve" tud majd csak táncolni - mondta Stumpf István.

Címlapról ajánljuk

Gazdatüntetés Brüsszelben: borult az eredeti akciózási terv, útlezárások jönnek az EU-csúcs helyszínén

Európai egység alakult ki a gazdatársadalomban a mostani brüsszeli tiltakozást illető két ügyben: senki nem szeretne nagy mennyiségű, ellenőrizetlen dél-amerikai élelmiszer ellen küzdeni a piacért, illetve a green dealből adódó átállás anyagi terheit sem vállalnák a jelenlegi formájában. A tüntetés eredeti programját borították az éjszakai akciózások, amelyek jelenleg ott zajlanak, ahol a zárolt orosz vagyont Brüsszelben őrzik. Helyszíni tudósítás.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.18. csütörtök, 18:00
Lehel László
a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója
Megszólalt az MNB alelnöke, itt a fordulat a devizapiacon

Megszólalt az MNB alelnöke, itt a fordulat a devizapiacon

Jelentős mértékben gyengült a magyar fizetőeszköz árfolyama az elmúlt napokban az euróval és a dollárral szemben. A piaci mozgás hátterében nagyrészt az MNB keddi sajtótájékoztatóján elhangzott gondolatok állnak, amelyek a magyar jegybank lazuló előretekintő iránymutatását és - az adatok megfelelő alakulása esetén - a kamatcsökkentési ciklus megkezdését vetítették előre. Az MNB kommunikációs hangvételének puhulására erős piaci reakció érkezett: a forint árfolyama a döntés óta közel 6 egységet emelkedett az euróval és a dollárral szemben is, ami körülbelül 1,5 százalékos gyengülésnek felel meg. A forint gyengülő tendenciája ma is folytatódott (az euró jegyzése már az október vége óta nem látott 390-es szint felett is járt), Kurali Zoltán MNB-alelnök óvatosságot hangsúlyozó megszólalása azonban fordulatot hozott a devizapiacokon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×