Infostart.hu
eur:
353.87
usd:
303.44
bux:
134616.81
2026. május 31. vasárnap Angéla, Petronella

Kuncze: erős régiók kellenek

A közigazgatási rendszer átalakítását, a kistérségek megerősítését és a régiók kialakítását nevezte az egyik legfontosabb feladatnak a Szabad Demokraták Szövetségének elnöke.

Kuncze Gábor a Pest megyei Budaörsön azt mondta: csak a reformok végrehajtásával érhető el, hogy az emberek életét meghatározó területek fejlesztése megfelelő ütemben megtörténhessen.

A liberális politikus szerint a régiós rendszer kialakítása elősegítheti az oktatás, az egészségügy, illetve a közlekedés fejlesztését.

Hozzátette: a mai közigazgatási rendszer működésének hibáit jól mutatják az M0-ás autóút megvalósításának problémái, amelyek nem merülnének fel egy erős régió esetén.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A PSG viszi el Budapestről a BL-trófeát

A PSG viszi el Budapestről a BL-trófeát

Tizenegyes-párbajban a PSG nyerte meg a budapesti BL-döntőt, Az 1–1-re végződött 120 perc után a szétlövésben az Arsenal addigi legjobb mezőnyjátékosa, Gabriel hibázott az utolsó lövésnél

Növekszik a társadalmi nyomás Egyiptomban – Lehet, hogy nem 1,1, hanem 10 millió migráns szivárgott be

A 2023-as szudáni konfliktus után szabályosan ömlöttek be az emberek, méghozzá mindenféle ellenőrzés nélkül, ez már pedig merőben más típusú migráció, mint amivel Jordánia, Törökország vagy Libanon küzd, ahol legalább van esély összeírni azokat, akik érkeznek. Sayfo Omar, a Migrációkutató Intézet kutatási igazgatója beszélt a részletekről az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.01. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×