Infostart.hu
eur:
380.65
usd:
324.65
bux:
0
2026. március 2. hétfő Lujza
Bejelentették: nősül a kis herceg

Bejelentették: nősül a kis herceg

A walesi herceg hétfőn reggel bejelentette: másodszülött fia, Harry herceg tavasszal megnősül, feleségül vesz egy amerikai katolikus színésznőt. Harry herceg 32 éves, a menyasszony, Meghan Markle 36.

A bejelentééssel egy időben hozták nyilvánosságra, hogy a trónutódlás ötödik helyén álló királyi sarj november elején titkokban jegyezte el az amerikai televíziós színésznőt, Meghan Markle-t, erről senki sem tudott, csak II. Erzsébet, valamint a legközelebbi családtagok.

Károly herceg örömét fejezte ki, a királynő sok boldogságot kívánt az unokájának, akinek Theresa May miniszterelnök is gratulált.

Bejelentették: nősül a kis herceg

Felmerült a kérdés, örökölhetné-e Harry herceg a trónt, hiszen a jövendőbelije katolikus középiskolába járt szülővárosában, Los Angelesben, különösen, hogy egy 2015-ben hozott határozat immár lehetővé teszi, hogy olyan királyi leszármazott is trónvárományos lehessen, akinek a hitvese nem az anglikán egyház tagja.

A brit kocsmákban és kávéházakban azonban inkább azt az érdekes tényt taglalják az alattvalók, hogy a menyasszony félig színes: apja fehérbőrű filmrendező, édesanyja afro-amerikai. Bár a házasulandók között láthatóan és megvallottan nagy a szerelem, mégis írnak arról a bulvárlapok, hogy Meghan Markle-nak már volt egy sikertelen házassága is: 2011-ben hozzáment egy filmeshez, aki előzőleg hét évig udvarolt neki, aztán 2013-ban elváltak.

A boldogító igen kimondása után a menyasszony neve őfelsége Harry hercegné lesz. Mivel nem királyi sarj, nem nevezhető Meghan hercegnőnek. Tulajdonképpen Károly trónörökös hitvesét is csak a nép nevezte Diana hercegnőnek, hivatalosan walesi hercegné volt a neve.

A brit sajtó udvari tudósítói arra számítanak, hogy Harry és Meghan tavaszi esküvője nem lesz nagy pompával és sok ceremóniával megrendezett esemény.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Este lett és reggel, folytatódik az öldöklés Iránban

Este lett és reggel, folytatódik az öldöklés Iránban

Az izraeli hadsereg hétfő hajnalban légicsapást intézett a Hezbollah síita milícia több libanoni és bejrúti létesítménye ellen, a mentőszolgálat beszámolója szerint legalább tízen életüket vesztették.

Nagy kihívást jelent a Merz-kormánynak, ami most foglalkoztatja a németeket

Kevesebb mint egy hét múlva kezdődik Németországban a konzervatívok és a szociáldemokraták alkotta kormánykoalíció stabilitását vagy a többség által inkább gyengülését jelző, sokat emlegetett „szuperválasztási” év. Idén öt tartományban tartanak helyi parlamenti választásokat. Felmérték, várható-e politikai földrengés, és ha igen, annak milyen következményei lehetnek.
inforadio
ARÉNA
2026.03.02. hétfő, 18:00
Hortay Olivér
közgazdász, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. Energia- és Klímapolitikai üzletág vezetője
Belépett a háborúba Irán szövetségese, amerikaiak haltak meg, európai ország ellen történt iráni támadás  - Percről percre tudósításunk az iráni háborúról

Belépett a háborúba Irán szövetségese, amerikaiak haltak meg, európai ország ellen történt iráni támadás - Percről percre tudósításunk az iráni háborúról

Éjjel támadást indított Izrael ellen a libanoni Hezbollah, az izraeli haderő elsöprő ellencsapással válaszolt, Bejrútot is lebombázták. Reggel Ali Laridzsáni iráni vezető bejelentette: Teherán nem fog tárgyalni az Egyesült Államokkal. Az USA veszteségeket szenvedett a háborúban: két amerikai katona meghalt, ma reggel lezuhant egy F-15-ös egy barátitűz-incidens során. Közben Izrael és az öbölmenti olajállamok nagyvárosai intenzív támadás alatt állnak, a szövetségesek pedig Teherán térségét bombázzák. Irán megtámadta az EU-tagállam Ciprust is, immáron 13 ország területére terjednek ki a harcok. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni háború hétfői eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×