eur:
406.18
usd:
376.68
bux:
76594.41
2024. november 8. péntek Zsombor
Merkel nem puszta jótékonyságból segítene Afrikának

Merkel nem puszta jótékonyságból segítene Afrikának

Fejlődés és gazdasági fellendülés csak azokban az országokban remélhető, ahol biztonság van – jelentette ki Angela Merkel azon az értekezleten, amelyet a soros német G20 elnökség keretében rendeztek Berlinben. A kétnapos tanácskozáson több afrikai ország vezetője is részt vesz.

A berlini kormány már jó ideje új Marshall-tervet sürget Afrika számára.

1947-ben az akkori amerikai külügyminiszter, George Marshall, a második világháborúban tönkrement Európa gazdaságának helyreállítására nagyszabású hitelprogramot dolgozott ki, amelyet a Moszkva uralma alá kényszerült kelet-európai államok ugyan visszautasítottak, de a földrész nyugati felében a kormányok eredményesen használtak fel országaik felvirágoztatására.

Most hasonló programot szorgalmaz a berlini kormány. Angela Merkel hangsúlyozta: fordulatra van szükség a nemzetközi fejlesztési politikában, amely gazdasági és biztonságpolitikai együttműködésen alapul, mert csak így lehet elejét venni annak, hogy a felnövekvő nemzedékek tömegesen hagyják el szülőhazájukat, aminek következtében egyre nagyobb migrációs nyomás nehezedik Európára.

Mint a kancellár fogalmazott, nem Afrikáról, hanem Afrikával kell beszélni. Angela Merkel szerint szó sincs jótékonyságról, hanem – úgymond – befektetésről a közös jövőbe, ami a gyakorlatban a piacok integrációját, valamint a technológiák és a tudás átadását jelenti majd, hogy mindez valóban mindenkinek előnyére váljék.

Merkel nem puszta jótékonyságból segítene Afrikának

A ma véget érő berlini találkozót a német kormány a G20 értekezlet nyitányának szánta, amelyen Egyiptom, Elefántcsontpart, Ghána, Mali és Tunézia állam- illetve kormányfőjének, valamint az Afrikai Unió vezetőjének részvételével megvitatták azt is, hogy a magántőke és állami források mozgósításával miként lehet hozzájárulni az afrikai gazdaság növekedéséhez, a beruházások ösztönzéséhez és a földrész politikai stabilitásának erősítéséhez.

Idén Németország tölti be az elnöki tisztséget a legfejlettebb ipari államokat és az élen járó feltörekvő államokat tömörítő G20 szervezetében, és így a G20 idei csúcstalálkozóját is német földön, Hamburgban fogják megrendezni. Az értekezleten az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump először vesz részt.

A július elején esedékes tanácskozások idejére rendkívüli biztonsági intézkedéseket vezetnek be, így Németország határain átmenetileg szigorú ellenőrzés lesz.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Európai Tanács-elnök Budapesten: sikerült egyetértésre jutnunk abban, mit akarunk együtt tenni a versenyképességért

Az EU-csúcstalálkozóra érkező Charles Michel újságírók előtt hangsúlyozta: az unió versenyképességének erősítését célzó Draghi-jelentés kiváló alapot jelent a témában, az abban foglalt ajánlások világosak és egyértelműek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.08. péntek, 18:00
Stumpf István
egyetemi tanár, korábbi alkotmánybíró és kancelláriaminiszter, az NKE John Lukács Intézet Amerika Kutatóintézetének emeritus kutatója
Szaporodnak a gondok Ukrajna körül, Putyin tárgyalna Trumppal - Háborús híreink pénteken

Szaporodnak a gondok Ukrajna körül, Putyin tárgyalna Trumppal - Háborús híreink pénteken

Egyre terjednek azok a felvételek, melyeken az látható, hogy az ősöreg orosz Szu-25-ös csatarepülőgépek már egészen közel merészkedhetnek az ukrán célpontokhoz anélkül, hogy a légvédelem veszélyeztetné őket. A gondokat tetézi, hogy a Donbaszban és Kurszkban is haladnak előre az orosz csapatok, ráadásul Lengyelország is lemondott egy Mig-29-es vadászgépeket tartalmazó szállítmányt. Vlagyimir Putyin orosz elnök nyitottnak mutatkozott arra, hogy tárgyaljon Donald Trumppal a háború lezárásáról. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×