Infostart.hu
eur:
361.02
usd:
308.01
bux:
135935.1
2026. május 6. szerda Frida, Ivett
Nyitókép: Getty Images

Elborzasztó adat: egyre több fiatal lesz rákos, az élelmiszeripar állhat a háttérben

Nőtt a fiatalok körében a rákos megbetegedések aránya - áll egy tudományos újságban.

Benjamin Koh, a Szingapúri Nemzeti Egyetem munkatársa és kollégái az amerikai állapotokat mérték fel. Eredményeik megerősítik a világ más régióiban dokumentált trendet - idézi a 24.hu a ScienceAlert című lapit.

Azt gyanítják, hogy a jelenségben a változó étrend, életmód és alvási szokások, a fokozódó elhízás, az antibiotikum-túlhasználat, valamint a légszennyezés is szerepet játszik. Ez utóbbiról már az Infostarton is írtunk korábban.

Az 50 év alattiak megbetegedéseit vizsgálták 2010 és 2019 között, és több mint 562 ezer fiatal felnőttet azonosítottak, akinél rákot mutattak ki.

A szakértők szerint a ráktípusok között

a gyomor-bélrendszeri daganatoknál volt a leglátványosabb a növekedés.

Ezek közé tartozik a bélrák, amely a leggyakoribb volt a fiatal felnőtteknél 2019-ben.

A gyomor-bélrendszeri betegségek előretörését más tanulmányok is megerősítik. A folyamathoz köze lehet az ultrafeldolgozott élelmiszerekben gazdag étrendek terjedésének.

Címlapról ajánljuk
Húsz év után BL-döntős az Arsenal

Húsz év után BL-döntős az Arsenal

Bukayo Saka góljával az Arsenal 1–0-ra legyőzte az Atlético Madridot, s ezzel, – mivel az első mérkőzés 1–1-re végződött –, 2006 óta először, bejutott a Bajnokok Ligája döntőjébe, amelyet a budapesti Puskás Arénában rendeznek május 20-án.

Fodor Gábor: Orbán Viktorral vagy nélküle folytatja a Fidesz?

Fodor Gábor szerint azzal a paradox helyzettel kell szembenéznie a Fidesznek, hogy egyrészt Orbán Viktor a párt összetartó ereje, másfelől ő a vereség első számú felelőse – erről beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője.
inforadio
ARÉNA
2026.05.06. szerda, 18:00
Pósfai Mihály
Széchenyi-díjas geológus, az MTA új elnöke
Emelkedéssel zártak az amerikai tőzsdék

Emelkedéssel zártak az amerikai tőzsdék

Nem indult jól a hét a világ tőkepiacain, a vezető amerikai és európai részvényindexek is estek hétfőn, miután a Hormuzi-szorosnál újra nő a feszültség az Egyesült Államok és Irán között. Kedden az ázsiai tőzsdék is jellemzően estek, miközben több fontos részvénypiac, így a japán, a kínai és a dél-koreai is zárva volt. Az európai részvénypiacok kedden mérsékelt emelkedéssel nyitottak, aztán nap közben egyre jobb lett a hangulat, és a nyitás után az amerikai piacok is felfelé vették az irányt. A befektetők az iráni eseményeken túl a vállalati gyorsjelentésekre is figyelnek. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×