Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László
Ejtőernyőponyva borítja be a Szojuz MSz-11-es orosz űrhajó leszállóegységét, amint a kapszula földet ér a kazahsztáni sztyeppén, Dzsezkazgan térségében 2019. június 25-én. A leszállóegységgel Oleg Kononyenko orosz, David Saint-Jacques kanadai és Anne McClain amerikai űrhajós tért vissza a Föld körül keringő Nemzetközi Űrállomásról, amelyen 204 napot töltöttek az 58-59-es expedíció keretében.
Nyitókép: MTI/EPA/Alekszandr Nyemenov

Hazatért három orosz kozmonauta, első ízben van európai nő parancsnoka az ISS-nak

Biztonságban visszatért a Nemzetközi Űrállomásról (ISS) három orosz kozmonauta csütörtökön.

Oleg Artyemjev, Gyenisz Matvejev és Szergej Korszakov a Szojuz MSz-21 űrhajóval érkezett vissza a Földre. Greenwichi idő szerint 10 óra 57 perckor értek földet Kazahsztánban, Zsezkazgan városától 150 kilométerre délkeletre.

Az orosz űrhajósok márciusban érkeztek meg a Nemzetközi Űrállomásra. Artyemjev harmadszor vett részt űrutazáson, és összesen 561 napot töltött a világűrben. Matvejevnek és Korszakovnak ez volt az első küldetése, és fejenként 195 napot töltöttek a odafent.

Leszállás után Artyemjev elmondta: a legénység minden tagja jól érzi magát. A repülés után mindannyian egészségügyi ellenőrzésen esnek át, ezt követően a Moszkvához közeli Star City űrhajósokat képző központjába szállítják őket.

A Nemzetközi Űrállomást jelenleg az Európai Űrügynökség munkatársa, az olasz Samantha Cristoforetti vezeti. Az állomáson tartózkodik továbbá Bob Hines, Kjell Lindgren, Frank Rubio és Jessica Watkins, akik az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) kozmonautái, valamint Szergej Prokopjev és Dmitrij Petyelin a Roszkoszmosz orosz űrkutatási hivataltól.

Samantha Cristoforetti az első európai nő, aki az űreszköz parancsnoka lett.

(Címlapképünk illusztráció: Ejtőernyőponyva borítja be a Szojuz MSz-11-es orosz űrhajó leszállóegységét, amint a kapszula földet ér a kazahsztáni sztyeppén, Dzsezkazgan térségében 2019. június 25-én. MTI/EPA/Alekszandr Nyemenov)

Címlapról ajánljuk

Budakalász 40 fok felett, Budapesten is megdőlt a rekord

32 éve Örkényben mérték az eddigi csúcsot, de ez most simán megdőlt, ahogy vasárnap, hétfőn és kedden is nagy valószínűséggel meg fog.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
Tisza-kormány: zajlik a kormányülés, több kormánytag is megszólalt a hőség miatt

Tisza-kormány: zajlik a kormányülés, több kormánytag is megszólalt a hőség miatt

Újabb szakaszába lépett a Tisza-kormány államigazgatási átalakítása: a Magyar Közlönyben egyszerre 83 személyi változást hirdettek ki a minisztériumok helyettes államtitkári szintjén, miközben hét új főispán is kinevezést kapott, és nagyköveti, valamint közmédiai vezetői cserék is körvonalazódtak. A pénteki napot emellett az uniós források felszabadítását célzó törvény aláírása, gazdasági bejelentések, költségvetési tervek és több jelentős politikai döntés is meghatározta. Háromnapos, informális kihelyezett kormányülést tart a Tisza-kormány Pilisszentkereszten, az eseményről érkező hírekről folyamatosan beszámolunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×