Infostart.hu
eur:
364.57
usd:
311.22
bux:
136308.24
2026. április 22. szerda Csilla, Noémi
Nyitókép: Pixabay

Komoly kémkedés elleni védelmet kapnak az Apple-eszközök

A tavalyi Pegasus-botrány kirobbanása után a cupertinóiak speciális módot készítettek a fejlett kémprogramok tevékenységének megnehezítésére, az újítás iPhone-ok mellett iPad és Mac eszközökre is érkezik az ősszel megjelenő operációs rendszerekkel.

Az Apple bejelentette Lockdown Mode nevű fejlesztését, amivel politikusok, aktivisták és más közszereplők védelmén szeretne erősíteni a Pegasushoz hasonló kémszoftverek és államilag szponzorált hackertámadások ellen – írja a HWSW. A speciális zárolási mód számos funkciót és hozzáférést tilt le az eszközökön, hogy minél kevesebb sebezhető pontot hagyjon a támadók számára.

Például az iMessage előnézeti módjait, a Safari böngészőbe épített JavaScript funkciókat, tiltja az üzenetek alkalmazásban a legtöbb mellékletet, blokkolja az ismeretlen személyektől, telefonszámoktól érkező FaceTime-hívásokat és Apple-szolgáltatásokra szóló meghívókat, illetve eltünteti a megosztott albumokat a fotók alkalmazásból – ismerteti az informatikai hírmagazin.

Ígéretek szerint megakadályozza továbbá az új konfigurációs profilok telepítését is iPhone mobilokra és Mac számítógépekre, amit általában a szervezetek használnak biztonsági védelem bevezetésére az eszközparkok között, de egyben a kémprogramok kedvelt visszalési módszere is, hogy megfigyelhessék és titokban letöltsék az áldozat eszközein található adatokat. A mód aktiválása után a készüléket nem lehet vezetéken keresztül más eszközökhöz sem csatlakoztatni, szintén az adatletöltés megakadályozása miatt.

A HWSW beszámolója szerint a Lockdown Mode nem alapértelmezett beállításként érkezik, a rendszerbeállítások közt kell bekapcsolni. Szélesebb körben ősszel teszi elérhetővé az Apple az iOS 16, iPadOS 16 és macOS Ventura részeként, amit megelőz a héten induló publikus béta iOS-en. A techóriás ezen felül a bug bounty programja kibővítésével 2 milliárd dollárig terjedő honoráriumban részesíti azokat a szakértőket, akik biztonsági réseket fednek fel az új módban.

Címlapról ajánljuk
Egyeztetés Magyar Péterrel: a pedagóguskar elnöke szerint pontosan meg kell határozni az oktatás céljait

Egyeztetés Magyar Péterrel: a pedagóguskar elnöke szerint pontosan meg kell határozni az oktatás céljait

A Nemzeti Pedagógus Kar elnöke szerint a leendő miniszterelnök nyitottan állt az iskolaigazgatókhoz a keddi egyeztetésen. Horváth Péter, aki egyben a győri Révai Miklós Gimnázium és Kollégium igazgatója, és ott volt a megbeszélésen, azt mondta, nem tettek javaslatot az oktatási miniszter személyére, de bízik benne, hogy a leendő tárcavezető kikéri a szakma véleményét, és a tanulókat helyezi a középpontba.

Pletser Tamás: a kerozin drágulása keresztülhúzhatja a nyaralási terveket

Amíg fenntartják a védett árat, addig kialakulhat üzemanyaghiány Magyarországon – mondta az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője az InfoRádió Aréna című műsorában. Hozzátette: Európa még nem igazán érzi a Hormuzi-szoros lezárásának hatását, de ez hamar megváltozhat.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×