Infostart.hu
eur:
386.42
usd:
332.02
bux:
120651.59
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt

Nyolcéves lánynál diagnosztizáltak mellrákot az Egyesült Államokban

Ritka emlőrákot diagnosztizáltak egy nyolcéves amerikai lánynál, a Utah államban lévő Centerville-ben élő Chrissy Turner a világ egyik legfiatalabb mellrák betege.

A váladéktermelő karcinóma a mellrák egyik ritka formája, az összes emlődaganatos betegség kevesebb mint egy százalékát teszi ki.

Anette Turner, Chrissy édesanyja az ABC News amerikai hírtelevíziónak elmondta, hogy lánya fedezte fel a daganatot.

"Egy vasárnap délután odajött hozzánk és azt mondta, +mami, félek, van egy ilyen csomóm+" - emlékezett vissza Turner.

"Rémisztő volt, amikor először megtudtam. De tudtam, hogy le tudom győzni, és le fogom győzni" - hangoztatta Chrissy.

Anette Turnernek korábban petefészekrákja volt, édesapjánál nyirokmirigyrákot diagnosztizáltak.

A lányt már előjegyezték műtétre egy utahi klinikán. A műtét költségeinek támogatására a barátai által indított jótékonysági kampányban már 50 ezer dollár gyűlt össze.

Salt Lake City gyermekkórházának orvosai bíznak abban, hogy a daganatot el tudják távolítani.

"Jól kezelhető. Chrissynek el fogják távolítani az egyik mellét, hogy megelőzés gyanánt megszabaduljanak minden szövettől, amely előidézhetné a daganat kiújulását" - közölte Brian Bucher, a lány kezelőorvosa.

Szakemberek hangoztatják, hogy Chrissy esetében genetikai tényezők játszanak szerepet, mivel a lány mindkét szülője daganatos beteg.

A váladéktermelő karcinóma általában 15 és 30 év közötti nők körében léphet fel.

Címlapról ajánljuk
Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

„Alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államok és Dánia között Grönland jövőjéről, de folytatódnak a tárgyalások a vita rendezése érdekében – jelentette ki Lars Lokke Rasmussen dán külügyminiszter Washingtonban szerdán éjjel, miután Grönland külügyminiszterének oldalán tárgyalt J. D. Vance amerikai alelnökkel és Marco Rubio külügyminiszterrel. Az Egyesült Államoknak továbbra is célja a Grönland felletti ellenőrzés megszerzése – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök a tárgyalások után.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Szakadatlan a feszültség a Közel-Keleten. Sajtóhírek szerint Donald Trump több opciót is mérlegelhet egy Irán elleni esetleges katonai beavatkozás kapcsán, miközben a teheráni rezsim brutálisan lép fel az országszerte zajló tüntetésekkel szemben. A német hatóságok arra figyelmeztetik a légitársaságokat, hogy kerüljék el az iráni légteret, a brit kormány pedig ideiglenesen bezáratta teheráni nagykövetségét a Politico értesülései szerint.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×