Infostart.hu
eur:
385.43
usd:
329.26
bux:
120418.65
2026. január 21. szerda Ágnes
A későbbi ezüstérmes Pap Bianka a 200 méteres női vegyesúszás S10-es kategóriájának döntőjében a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói paralimpián a Vizes Központban 2021. szeptember 3-án.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Nem ért véget Pap Bianka éremtermelése a paralimpián

200 vegyesen szerzett ezúttal ezüstöt.

Pap Bianka ezüstérmet nyert 200 méteres vegyesúszásban a tokiói paralimpián.

Az S10-es kategória magyar indulója – akinek gyerekkori síbaleset miatt nem fejlődött ki rendesen a bal sípcsontja – délelőtti előfutamában 2:33.10 perccel második lett és a negyedik idővel jutott az esti döntőbe. Ott viszont nagyszerűen úszott, és a 2:24.85-ös világcsúccsal győztes holland Chantalle Zijderveld mögött 2:26.12-vel másodikként végzett.

A Vasas 21 éves úszója a magyar küldöttség 15. érmét, egyúttal az ötödik ezüstjét szerezte meg. Előzőleg két dobogós helyet harcolt ki a japán fővárosban, szerdán második lett 400 gyorson, csütörtökön pedig győzött 100 háton.

Címlapról ajánljuk
Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Tavaly januárhoz képest 43 százalékkal lehet magasabb itthon az átlagos földgázfogyasztás – jelentette ki egy háttérbeszélgetésen a nemzetgazdasági miniszter. Nagy Márton kiemelte, hogy a hideg vesztesei a fogyasztók, ezért a kormány meg fogja vizsgálni, hogy miként lehet segíteni azokon, akiknek megnövekedett a gázszámlája például azzal, hogy átlépték a kedvezményes fogyasztási határt.

Katonai támadásra készítik fel Grönland lakosságát

Grönland miniszterelnöke szerint a sziget lakosságának és hatóságainak fel kell készülnie egy katonai jellegű válsághelyzetre is, miután Donald Trump területszerzési fenyegetései miatt az invázió kockázata megnőtt. Dánia és NATO lépései, valamint az amerikai vámfenyegetések tovább élezik a geopolitikai feszültséget az egyre nagyobb stratégiai jelentőségű sarkvidéki térségben.
Csengettek a tőzsdén: nagy mérföldkövet lépett át a régiós sztárbefektetés

Csengettek a tőzsdén: nagy mérföldkövet lépett át a régiós sztárbefektetés

A 100 millió eurós értékhatár átlépését ünnepelhette a közép-európai részvényekre fókuszáló OTP CETOP UCITS ETF, az esemény apropóján csöngött a Budapesti Értéktőzsde csengője szerda délelőtt. A tőzsdei befektetési alap ebben a szegmensben abszolút vezető pozíciót biztosít Magyarországnak a régiós tőkepiacon, és abban is nagy szerepet játszhat, hogy mind nemzetközi, mind hazai befektetők könnyedén, diverzifikáltan és költséghatékonyan hozzáférjenek a közép-európai részvénybefektetésekhez. Az eseményen elhangzott: a közép-európai részvények ma is kifejezetten kedvező árazáson forognak, a BÉT vezérigazgatója szerint pedig ma jobbak a befektetési kilátások, mint valaha.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×