2024. április 19. péntek Emma
TOKYO, JAPAN - AUGUST 04: Denes Varga of Team Hungary is challenged by Lovre Milos of Team Croatia during the Mens Quarterfinal match between Hungary and Croatia on day twelve of the Tokyo 2020 Olympic Games at Tatsumi Water Polo Centre on August 04, 2021 in Tokyo, Japan. (Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)
Nyitókép: Laurence Griffiths/Getty Images

Óriási Manó-, Nagy-parádé – négy között a férfi pólóválogatott

A magyar válogatott 15-11-es sikerrel csatlakozott a görög, a spanyol és a szerb válogatotthoz, bejutott a tokiói olimpia férfi vízilabda-tornáján a legjobb négy közé. Märcz Tamás együttese az elődöntőben a görögökkel játszik majd.

A magyar és a horvát válogatott játssza a negyedik negyeddöntőt a férfi vízilabdatornán. A tét az elődöntőbe jutás. A győztes majd a görögökkel mérkőzik.

Az első három negyeddöntő sima mérkőzéseket hozott az eredményeket tekintve: Spanyolország–Egyesült Államok 12-8, Görögország–Montenegró 10-4, Szerbia–Olaszország 10-6.

A magyar csapatban Nagy Viktor véd majd végig, Vogel Soma kimaradt.

Ante Vukicevic emberelőnyből lőtt góljával vezetnek a horvátok, 0-1.

Most mi vagyunk fórban, Marko Bijac már másodszor védett, majd Varga Dénes lövése kijött a kapufáról, maradt a horvát vezetés.

Három perc eltelt, egy akción belül három ziccertt fogott a horvát kapus, de aztán Manhercz Krisztián bal kézzel berakta a labdát a kapuba, 1-1.

Nagy Viktor védése után Luka Bukic közelről a kapuba pöckölte a labdát, de két méteren belülről, marad az 1-1. Sok a hiba, már a második kontrát ítélték a magyarok ellen.

Luka Bukic a negyedik horvát fórt kihasználta, 2-1 nekik.

Varga Dénes remek, ütemtelen lövéssel lepte meg Marko Bijacot, klasszis gólt lőtt, 2-2.

Az ötödik horvát emberelőnyből ismét vezetnek, a gólt Paulo Obradovic lőtte, kintről. 3-2, oda.

Emberelőnyt kaptunk mi is, de Zalánki Gergő lövését kivédte Marko Bijac, de így is horvát előnnyel zárult a negyed, 3-2.

A második negyed első gólját Manhercz Krisztián dobta, 3-3.

Nagyon elkapta a fonalat, ezútal előnyből és középről lőtt a kapuba, 4-3 a magyaroknak.

Nem tartott sokáig az előny, ajándékba megkapták a horvátok a labdát és Maro Jokovic belőtte az első akciógóljukat, 4-4.

Máris visszavették a vezetést, Luka Bukic emberelőnyből vette be Nagy Viktor kapuját, 5-4 nekik.

Manhercz-cel egyelőre nem bírnak, előnyből 5-5.

Nagy magyar lehetőség maradt ki egy emberfórral, maradt az 5-5. Ellenben a torna egyik legszebb góljával, Angyal Dániel találatával 6-5.

Kaptak egy előnyt, támadhattak, de jó volt a magyar blok. Sőt: 3,4 másodperccel a vége előtt Varga Dénes megmutatta, miért a világ egyik legjobb játékosa, 7-5. (Ezt a negyedet 5-2-re nyerte meg a kitűnően védekező magyar csapat.)

Nagy Viktor szenzációs védéssel hárította a horvát emberelőnyt a harmadik negyed második percének végén, legalábbis úgy tűnt. A bírók videóztak, s gólt ítéltek a horvátoknak, 7-6.

Zalánki bebombázta a labdát félelmetes bal kezével, újra kettő nekünk, 8-6.

Hosnyánszky és Pásztor is kiment, kettős előnyben támadtak a horvátok. Nagy Viktor védett, de a kipattanó labdát Obradovic behúzta, 8-7. Hosnyánszky Norbert már nem is jöhet vissza, ez volt a harmadik hibája.

Kimaradt a magyar emberelőny, az egyenlítésért támadtak a a horvátok.Előnyt kaptak, egyenlítettek, 8-8.

Manhercz Krisztián nem tud hibázni emberelőnyből, 9-8, nagyon fontos, hogy vissza tudtuk venni a vezetést.

Magyar előny után Vámos Márton lövése még kijött, majd miután újra körbe ment a labda, Erdélyi Balázs belőtte középről, 10-8.

Nagy Viktor felnőtt Bijachoz, sőt, maradt a 10-8.

Hárai Balázs előnyt harcolt ki,Kkét másodperccel a vége előtt Vámos Márton bevágta mai első gólját. 11-8. Először vezet a mérkőzésen három góllal egy csapat, az pedig a magyar.

Megkezdődött a negyedik negyed.

Nagy Viktor nagy védésével indult a negyed, Luka Loncar csavarját fogta.

„Manó”, azaz Manhercz Krisztián szabaddobásból bevágta a hatodik gólját, 12-8.

Továbbra is kiváló a védekezés.

Loren Fatovic előnyből szépített, 12-9 a magyaroknak.

Vámos Mártont engedték lőni, ez hiba volt a horvátoktól, 13-9.

Luka Loncar is bedobott egy fórt, 13-10.

Märcz Tamás időt kér, amikor 3:24-gyel a vége előtt emberelőnybe került a magyar válogatott.

Manhercz Krisztián már hét gólnál jár, emberfeletti, 14-10, három perc van hátra.

Angyal Dániel kipontozódott, Luka Bukic bedobta az előnyt, 14-11.

Erdélyi hibája után Josip Vrlic négy méterről, szemből lőtt, Nagy Viktor védett.

A szöglet után a horvátok elrontották az akciót.

Jansik ötösből beállította a végeredményt 15 másodperccel a vége előtt, 15-11.