Infostart.hu
eur:
359.9
usd:
316.52
bux:
144473.37
2026. július 27. hétfő Liliána, Olga
Az olimpiai falu bejárata Tokióban, tíz nappal az ötkarikás játékok kezdete előtt, a hivatalos megnyitó napján, 2021. július 13-án. A világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpia július 23-án kezdődik.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Japán többsége az olimpia ellen, egyre több a covidos az olimpiai faluban

A japánok kétharmada kételkedik abban, hogy biztonságosan megtartható az olimpia a koronavírus-járvány közepette - derül ki az Aszahi Simbun című japán hírlap által közzétett közvélemény-kutatásból négy nappal a pénteki nyitóünnepség előtt.

A hétfőre virradóra közzétett felmérés szerint a válaszadók 68 százaléka fejezte ki kételyeit, hogy a szervezők képesek lesznek gátat szabni a vírus terjedésének. A megkérdezettek háromnegyede értett egyet azzal a döntéssel, hogy a játékokat szurkolók nélkül tartsák meg.

Mindemellett a válaszadók 55 százaléka ellenezte az olimpia megtartását, és csak 33 százalék támogatta a játékok lefolytatását.

A telefonon elvégzett közvélemény-kutatás során 1444 embert kérdeztek meg.

A japán fővárosban felfelé ível a járványgörbe, ami miatt a kormány nemrég szükségállapotot hirdetett Tokióban és a környező prefektúrákban. Ezzel párhuzamosan egyre nagyobb az aggodalom a külföldi sportolók, tisztségviselők és újságírók ezreit vonzó olimpia megtartását illetően.

Vasárnap két újabb pozitív koronavírustesztet jelentettek a sportolók között a tokiói olimpiai faluban. A szervezők összegzése szerint ezzel eddig az olimpián közreműködő vagy részt vevő személyek közül 10-nek lett pozitív a tesztje.

Címlapról ajánljuk
Tudományos élménypark lehet a Planetáriumból

Tudományos élménypark lehet a Planetáriumból

Immár 9 éve van zárva a népligeti Planetárium, amely korábban évente akár 150 ezer látogatót is fogadott. Most a főváros és a kormány is azt vizsgálja, hogy miként lehetne megújítani az épületet és környékét. Kiss László csillagász egy tudományos élményparkot hozna itt létre.

Önállósodik az Alkotmánybíróság, maga választ elnököt mostantól, de csak három évre

Társadalmi egyeztetésre bocsátották: az uniós előírásoknak megfelelően bárki hozzászólhat a törvényjavaslathoz, amelynek a lényege, hogy az alkotmánybírók választanak maguknak vezetőt mostantól, de csak 3 évre. A költségvetési önállóság is visszaáll. A működés is sokkal átláthatóbb lesz, és munkájának tartalma ugyanott jelenik majd meg, ahol az összes magyar jogszabály.
Emelkedtek az európai tőzsdék, Amerika vegyesen zárt

Emelkedtek az európai tőzsdék, Amerika vegyesen zárt

Jó hangulatban indul a hét a piacokon, miután az elmúlt órákban nem támadta tovább egymást az Egyesült Államok és Irán. Sőt, utóbbi jelezte, hogy felfüggeszti a támadásokat, amennyiben az USA is így tesz.  A hírre meredeken esik az olajár és már láthattunk egy felpattanást Ázsiában, de Európában is nagyobb emelkedéssel kezdődött a hét. Az amerikai tőzsdék is felfelé kezdték a kereskedést, a lendület azonban hamar elfogyott, ezúttal is a technológiai papírok kerültek erősebb nyomás alá. Az eladási hullám eredményeképp az amerikai tőzsdék vegyesen is zártak, bár a nap végére az S&P 500 zöldbe fordult. Ami a gazdasági eseményeket illeti, Németországban hétfőn megérkezett az IFO gazdasági hangulatindex friss adata, míg Amerikában a tartós fogyasztási cikkek rendelésállományáról közöltek statisztikát.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×