Nagy havazás érkezett Pekingre vasárnap, ami komoly hatással van a téli olimpia közlekedésére is.
A játékok első hetében a fővárosban semmi sem akadályozta az ötkarikás járművek mozgását, nem volt hó, csak hideg.
Vasárnap reggelre viszont teljesen fehérbe borult Peking, a helyiek pedig igyekeznek megtisztítani az utakat, járdákat.
Mivel reggel és délelőtt folyamatosan havazott, így nem volt könnyű dolguk.
Az olimpiai központba közlekedő buszok közel félórás késéssel jártak, minden lelassult.
A takarító járművek megállás nélkül tisztították az olimpiai helyszínek közötti utakat, de így is a megszokott időhöz képest előfordulhattak egyórás csúszások is.
A csúszós út veszélyére figyelmeztető táblát tart a kezében egy férfi a 2022-es pekingi téli olimpia fő sajtóközpontja előtt 2022. február 13-án. A kínai fővárosban február 4-20. között rendezik a 2022-es téli ötkarikás játékokat. MTI/EPA/Jerome FavreÖnkéntesek fotót készítenek a 2022-es pekingi téli olimpia curlingversenyeinek otthont adó Nemzeti Vízi Központ bejáratánál 2022. február 13-án. MTI/EPA/Jerome FavreSűrű hóesésben készült kép a peking Tiltott Város épületegyütteséről, a Ming és Csing dinasztiabeli császárok téli lakóhelyéről 2022. február 13-án. A 2022-es téli olimpia február 4-én kezdődött a kínai fővárosban. MTI/EPA/Vu Hong
A Financial Times egyik cikkében annak a jogi manővernek a hátterét mutatja be, amellyel Ukrajna anyagi támogatását akarják biztosítani Brüsszelből. Az ötlet heves ellenállást váltott ki több tagállamban és uniós jogászok körében is.
Az Európa-bajnoki bronzérmes magyar női kézilabda-válogatott kiharcolta a negyeddöntőbe jutást azzal, hogy 26–26-os döntetlent játszott Japánnal a holland–német közös rendezésű világbajnokság rotterdami középdöntőjének második fordulójában, pénteken.
Az eddigi BBB szinten hagyta Magyarország adósbesorolását péntek este a Fitch Ratings, az ehhez rendelt stabil kilátást viszont negatívra rontották. Ezzel lezárult a 2025-ös felülvizsgálatok sora, legközelebb várhatóan jövő tavasszal jönnek majd vizsgálódni a nagy hitelminősítők.