Infostart.hu
eur:
360.93
usd:
316.64
bux:
144278.74
2026. július 29. szerda Flóra, Márta
Tóth Zita és Kékesi Márton alpesi sízők viszik a nemzeti zászlót a magyar küldöttség élén a XXIV. téli olimpia nyitóünnepségén a pekingi Nemzeti Stadionban 2022. február 4-én. Tizennégy magyar sportoló indul a versenyeken.
Nyitókép: MTI /Kovács Tamás

Mikaela Shiffrin fő számában is kiesett, Tóth Zita továbbjutott

Az amerikai csillag a negyedik kapuig jutott, a magyar műlesikló viszont befejezte a pályát, így ott lehet a második fordulóban.

Tóth Zita jó teljesítménnyel a 44. helyen zárta a női műlesiklók első futamát és készülhet a másodikra a pekingi téli olimpián, ellentétben a szám egyik legnagyobb favoritjával, az amerikai Mikaela Shiffrinnel, aki óriási meglepetésre kiesett.

A 19 éves magyar versenyző a hétfői óriás-műlesiklásban nem tudta befejezni az első csúszását - Shiffrin akkor is búcsúzott -, ezúttal viszont kiválóan koncentrált, s ugyan kisebb hibákat vétett a lejtőn, de összességében magabiztosan ment végig a pályán, melyen 5.80 másodperccel volt lassabb az élen záró német Lena Dürrnél.

Shiffrin korai búcsúja:

"Nagyon boldog vagyok, szerintem tudok még jobbat is menni. A pálya eleje eléggé jeges, ott jobban kellett figyelni, ezért voltam óvatosabb. Nagyszerű érzés, hogy még egyszer mehetek, és megmutathatom magam" - mondta Tóth.

Az első futam komoly meglepetéseket hozott, a sportág jelenlegi legnagyobb sztárja, a kétszeres olimpiai bajnok Shiffrin ugyanis a pálya elején rontott és kiesett, míg

a szakági világkupában már győztes szlovák Petra Vlhova sok hibával sízve csak a nyolcadik időt produkálta,

s a második szakaszt 72 századmásodperces hátránnyal kezdi majd Dürrel szemben.

A második futam óriási izgalmakat ígér, ugyanis a német sportoló csupán 3 századdal előzi meg a svájci Michelle Gisint, és 12-vel az óriás-műlesiklás bajnokát, a svéd Sara Hectort.

A viadalon 88-an álltak rajthoz, s közülük 30-an estek ki az első futamban. Az izraeli színekben versenyző Szőllős Noa Tóth mögött a 45. időt produkálta.

Címlapról ajánljuk
Csizmadia Ervin: még nem lehet megmondani, autokráciát épít-e a Tisza

Csizmadia Ervin: még nem lehet megmondani, autokráciát épít-e a Tisza

A Tisza Párt nem törekszik azonnal nemzeti egységre, azt több lépésben kívánja elérni – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmadia Ervin politológus, a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója, aki szerint most ritka történelmi pillanat van: felkavarodott a magyar politika állóvize, amiből bármi kiforrhatja magát, de azt még nem lehet megmondani, hogy újabb autokrácia következik-e vagy nem.

Fontos adóváltozásokról döntött a parlament

Az Országgyűlés kedden megszavazta az adórendszer egyszerűsítését célzó törvénycsomagot, amely megszünteti a felesleges és az uniós joggal összeegyeztethetetlen adónemeket, miközben szigorítja a bizalmi vagyonkezelők és egyes alapítványok adózási feltételeit.
inforadio
ARÉNA
2026.07.29. szerda, 18:00
Pletser Tamás
az OTP Alapkezelő szenior portfolió menedzsere
A háttérben már megindult a vagyonadó kidolgozása a minisztériumban - De mégis mire számíthatnak az érintettek?

A háttérben már megindult a vagyonadó kidolgozása a minisztériumban - De mégis mire számíthatnak az érintettek?

Zajlanak az egyeztetések a Pénzügyminisztériumban a Magyarországon bevezetés előtt álló vagyonadó részletszabályairól, ezért a Portfolio elérkezettnek látta az időt arra, hogy összeszedje: mi az, amit eddig tudunk, ez alapján mire érdemes készülniük az érintetteknek az adónem kapcsán, milyen várható következményekkel kell kalkulálni. Ebből a tételből a Tisza-kormány többszáz milliárd forintos költségvetési bevételt vár már 2027-től. Erre nagy szüksége is van a költségvetési tervek (csökkenő hiány és lakosságot támogató intézkedések) megvalósítása érdekében.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×