Infostart.hu
eur:
378.27
usd:
320.1
bux:
127316.58
2026. február 18. szerda Bernadett

Lemondott a románok szövetségi kapitánya

Anghel Iordanescu lemondott a román labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról hétfőn.

A románok a Franciaországban zajló Európa-bajnokságon egy döntetlennel és két vereséggel az A csoport negyedik helyén végeztek, így nem jutottak a 16 közé.

Razvan Burleanu, a román szövetség (FRF) elnöke hétfőn elmondta, hogy elfogadták Iordanescu döntését, és közös megegyezéssel bontanak vele szerződést. A 66 éves edző tavalyelőtt vette át ismét a válogatottat, amelynek harmadik alkalommal volt a szövetségi kapitánya.

Iordanescu 2006 és 2014 között nem dolgozott a labdarúgásban, mert a kétkamarás parlament felső háza, a szenátus tagja lett. A román válogatott az első kapitányi időszakában (1993-1998) érte el története legjobb eredményeit, ugyanis 1994-ben negyeddöntős, 1998-ban nyolcaddöntős volt a világbajnokságon, és az 1996-os Európa-bajnokságra is kijutott. Miután az 1994-es tornán 3-2-re legyőzték Argentínát, Iordanescut a hadsereg ezredesévé léptették elő.

A románok gyenge szereplése miatt a tapasztalt szakvezető múlt hétfőn halálos fenyegetést is kapott. Bukarestben bekísértek a rendőrségre egy férfit, aki a segélyhívó számra telefonálva azt közölte, hogy ki fogja végezni őt.

Burleanu elmondta, hogy az új szövetségi kapitányt hamarosan bemutatják, és elárulta, hogy a Steaua Bucuresti és Szaúd-Arábia válogatottjának korábbi edzője, Cosmin Olaroiu visszautasította a felkérésüket.

"Olyan trénert szeretnénk, aki több mint tíz éves, magas szinten szerzett tapasztalattal rendelkezik. Olyat, aki már nyert trófeákat, és képes kijuttatni a nemzeti csapatunkat a 2018-as oroszországi világbajnokságra" - mondta Burleanu.

Címlapról ajánljuk
„Az átalakuló világrend egyik új, fontos intézménye lehet” – jön Donald Trump Béketanácsának alakuló ülése

„Az átalakuló világrend egyik új, fontos intézménye lehet” – jön Donald Trump Béketanácsának alakuló ülése

A Béketanács az ENSZ-szel konkuráló intézmény lesz, de nem valószínű, hogy Donald Trump el akarná ijeszteni a nyugat-európai NATO-tagállamokat – fogalmazott Törcsi Péter az InfoRádió GeoTrendek című műsorában. Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elnöke szerint kifejezetten erős harmadik világbeli részvétel lesz az új tanácsban, ami garancia lehet arra, hogy a Közel-Keleten túl más régiókban jelentkező konfliktusokat is hatékonyan lehessen rendezni a jövőben.

Szijjártó Péter: az ukránok zsarolnak minket a Barátság kőolajvezetékkel, ezért Magyarország sem szállít dízelt Ukrajnába

Az, hogy nem indult meg a szállítás a Barátság vezetéken, politikai döntés, amelyet maga az ukrán elnök hozott meg, politikai zsarolás Magyarország ellen, hogy támogassuk a háborút és Ukrajna EU-csatlakozását – mondta rendkívüli tájékoztatóján Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter. Bejelentette: Magyarország válaszul leállította Ukrajna irányába a dízelellátást, és addig nem is indul újra, amíg a Barátság vezetéken nem jön olaj.
inforadio
ARÉNA
2026.02.18. szerda, 18:00
Jeránek Tamás
a Siemens Zrt. vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×