Infostart.hu
eur:
361.5
usd:
310.96
bux:
131696.18
2026. május 17. vasárnap Paszkál
A francia Karim Benzema ünnepel, miután gólt szerzett a labdarúgó Nemzetek Ligájában játszott Spanyolország – Franciaország döntő mérkőzésen Milánóban 2021. október 10-én.
Nyitókép: MTI/EPA/ANSA/Matteo Bazzi

December 18-án Karim Benzema is világbajnok lehet

Amennyiben a francia válogatott megnyeri a világbajnoki címet, Karim Benzema is kap aranyérmet. Márpedig, a jelenlegi szabályok (jelenlegi felfogás), aki aranyérmet kap, az világbajnok.

Az RMC Sport szerint a FIFA megerősítette, hogy a világbajnoki döntőt megnyerő válogatott minden kerettagja, azaz mind a 26 játékos aranyérmet kap majd. Ez a franciák esetében (is) azt jelenti, hogy a benevezett játékosok mind kapnak, függetlenül attól, hogy pályára léptek-e a tornán, vagy sem.

Mi több, hogy áttérjünk a konkrét esetre, az is, akiről már a keretek benevezése után, de még a torna rajtja előtt kiderült, sérülése miatt nem tud játszani a katari vb-n. Karim Benzema neve, hiába utazott haza, minden mérkőzésen ott szerepel a franciák névsorában, a nem játszó tartalékok között.

Így, ha a franciák megvédik címüket, ő is világbajnok lesz. Ez kétségtelen.

Mint ahogyan is, mennyire tartja majd magát ebben az esetben világbajnoknak.

Címlapról ajánljuk
Kiderült, ki lesz a Tisza két új képviselője az Európai Parlamentben

Kiderült, ki lesz a Tisza két új képviselője az Európai Parlamentben

„A Tisza Bogdán Csabát és Weisz Viktort jelöli európai parlamenti képviselőnek Tarr Zoltán és az én megüresedett helyemre. A Tisza EP-delegációját a jövőben Lakos Eszter vezeti” – közölte Magyar Péter miniszterelnök.
inforadio
ARÉNA
2026.05.18. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Rohamosan fogy a pénz, és az a rendszer dőlhet be, amitől eddig a világ stabilitását vártuk

Rohamosan fogy a pénz, és az a rendszer dőlhet be, amitől eddig a világ stabilitását vártuk

A fejlesztési együttműködésnek egy egyszerre szűkülő forrásokkal, geopolitikai feszültségekkel, adósságválságokkal és rekordmagas humanitárius szükségletekkel terhelt világban kell újra meghatároznia saját szerepét – ez volt az OECD párizsi konferenciájának egyik fő üzenete. A globális fejlesztési együttműködések jövője egyre kevésbé írható le a hagyományos donor–kedvezményezett logikával: a partnerországok nagyobb beleszólást kérnek, a globális Dél alternatív intézményi és finanszírozási útvonalakat épít, a donorországokban pedig erősebb politikai igazolásra van szükség. A fejlesztési rendszer jövője így azon múlik, hogy a szereplők képesek-e kevesebb pénzből világosabb célokra, mérhetőbb hatással, jobban összehangoltan és a partnerországok saját prioritásaihoz közelebb működni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×