390.2
357.68
72899.65
2024. július 18. csütörtök Frigyes
A német Niclas Füllkrug gólját ünneplik csapattársai a németországi labdarúgó Európa-bajnokság A csoportjának harmadik fordulójában játsztott Svájc-Németország mérkőzésen a frankfurti Waldstadionban 2024. június 23-án.
Nyitókép: MTI/AP/Frank Augstein

A Svájc elleni döntetlennel csoportelsők a németek

A házigazda német válogatott a hosszabbításban pontot mentve 1-1-es döntetlent játszott a svájci csapattal a labdarúgó Európa-bajnokság magyar érdekeltségű A csoportjának utolsó, harmadik fordulójában vasárnap Frankfurtban, ezzel első helyen jutott nyolcaddöntőbe.

Eredmény, A csoport, 3. forduló:

Svájc-Németország 1-1 (1-0)

Frankfurt, v.: Orsato (olasz)

gólszerzők: Ndoye (28.), illetve Füllkrug (92.)

sárga lap: Ndoye (25.), Xhaka (67.), Widmer (81.) illetve Tah (38.)

Svájc:

Sommer - Schär, Akanji, Rodriguez - Widmer, Freuler, Xhaka, Aebischer - Ndoye (Amdouni, 65.), Rieder (Vargas, 65.) - Embolo (Duah, 65.)

Németország:

Neuer - Kimmich, Rüdiger, Tah (Schlotterbeck, 61.), Mittelstädt (Raum, 61.) - Andrich (Beier, 65.), Kroos - Musiala (Füllkrug, 76.), Gündogan, Wirtz (Sané, 76.) - Havertz

I. félidő:

28. perc: egy bal oldali svájci akció végén Freuler centerezett, a berobbanó Ndoye pedig hat méterről kapásból a rövid felső sarokba rúgta a labdát (1-0).

II. félidő:

92. perc: Raum bal oldali beadására Füllkrug ugrott a legmagasabbra, és az öt és felesről a hosszú sarokba fejelt (1-1).

A mérkőzés első félidejében a németek irányítottak, de Andrich révén csak meg nem adott gólig jutottak a szervezetten védekező svájciak ellen, akik viszont az első valamire való támadásukból betaláltak, pár perccel később Ndoye újabb lövése pedig csak centikkel kerülte el az alsó sarkot.

A fordulás után bátran kezdett a svájci csapat, de nem tudta megduplázni előnyét, az irányítást újra átvevő németek pedig a hosszabbításban egy pontot megmentettek.

Biden már a hét végéig meghozza súlyos döntését?

A Fehér Házban egyre nagyobb a feszültség, miután Nancy Pelosi volt képviselőházi elnök állítólag támogatta Adam Schiff képviselő felhívását, hogy Joe Biden lépjen vissza az amerikai elnökválasztási versenyből. Egy magas rangú fehér házi forrás szerint Pelosi közölte Bidennel, hogy nem nyerheti meg a november 5-i választást. Eközben az Axios azt írja, hogy vezető demokrata politikusok gondolják már úgy, hogy a jelenlegi elnök visszalép a versenyfutásból. A helyzetet így lehet most jellemezni: már nem az a kérdés, hogy visszalép-e, hanem hogy mikor jelenti be.