396.51
371.04
70888.67
2024. június 26. szerda János, Pál
Manuel Neuer német kapus a válogatott edzésén Frankfurtban 2019. november 18-án. Németország Észak-Írország ellen játszik a 2020-as Európa-bajnokság selejtezőjében november 19-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Armando Babani

Manuel Neuer kapuscsúcsot állíthat be a magyarok ellen

Amennyiben Manuel Neuer lesz a németek hálóőre, úgy megsimtéli az olasz Gianluigi Buffon 17 meccses Európa-bajnoki kapusrekordját.

Az abszolút csúcsot a portugál Cristiano Ronaldo tartja 25 Eb-találkozóval.

Neuer a skótok elleni, 5-1-es hazai győzelemmel zárult pénteki nyitányon 16. kontinentális találkozóján védett. Aktív poszttársai közül rajta kívül a portugál Rui Patríciónak is - aki jelenleg hazája csapatának második számú kapusa - 16 Eb-meccse van eddig.

A negyedik kontinensviadalán (2012, 2016, 2021, 2024) szereplő Neuer nagy fölénnyel vezeti a német hálóőrök listáját, hiszen a második helyen Toni Schumacher (7), a harmadikon pedig Oliver Kahn (6) áll.