Infostart.hu
eur:
355.18
usd:
313.18
bux:
139589.29
2026. június 25. csütörtök Vilmos
A Chelsea játékosai ünnepelnek csapattársuk, Enzo Fernandez (j) gólja után a labdarúgó Konferencia-liga döntőjében játszott Real Betis - Chelsea mérkőzésen Wroclawban 2025. május 28-án.
Nyitókép: MTI/AP/Czarek Sokolowski

A Chelsea egy félidőt aludt, aztán „felnégyelte” a Betist

A Chelsea egygólos hátrányból kezdte a második félidőt, a 65. percben még vesztésre állt, de aztán négy gólt szerezve fordított (4–1). Ezzel megnyerte a Konferencia-liga 2024–2025-ös kiírását.

A Betis összeállítása: Adrian – Sabaly, Natan, Bartra, R. Rodriguez – Johnny, Pablo Fornals, Antony, Isco, Abde – Bakambu.

A Chelsea-é: Jörgensen – Gusto, T. Chalobah, B. Badiashile, Cucurella – E. Fernandez, M. Caicedo, Pedro Neto, Palmer, Madueke – Jackson.

Az első percek tempós, de tapogatózó játékkal teltek. A Betis egyelőre nagy labdabirtoklási fölényben játszik. Antony fejese nem találta el a kaput, a másikon Palmer lövése igen, de Adriánnak nem jelentett gondot.

A 9. percben megszerezte a vezetést a zöld-fehér csapat, isco zseniális passzából Abde a bal alsó sarokba lőtt. Megérdemli, hogy kicsit többet tudjunk róla, Abde Ezálzuli 2022-ben világbajnoki negyedik lett a marokkói csapattal, 2021 és 2023 között egyébként a Barcelona játékosa volt.

Batra lövését látványosan védte Jörgensen.

A 20. percben Johnny Cardoso a kapu fölé lőtt, Abde nagyszerű előkészítése után. Eddig sokkal jobb a Betis.

A Betis a félidő második felében is veszélyesebben játszott, annak ellenére, hogy a labdabirtoklásban a Chelsea javára átbillent a százalékos arány.

A Kékek egyetlen (gyenge) kapura menő lövéssel zárták a félidőt.

A második félidő elejére sem változott a játék képe, nem tudott a Betis újítani.

A sérült gólszerzőt le kellett cserélni.

Az 54. percben Adrián egyszerre taglózta le Jacksont és a saját védőjét. A VAR-szobában nézték az esetet, nem láttak szabálytalanságot.

Az elmúlt percekben kicsit aktívabbá vált a Chelsea, Enzo Maresca cserékkel próbál operálni.

A 65. percben Palmer kiváló beadására remekül érkezett Enzo Fernandez, két védő között fejelt a kapuba, 1-1.

A 70. percben már a Chelsea vezet! Palmer volt ismét az előkészítő, Jackson szerezte a gólt. A csatár melléről pattant be a labda, 1-2.

A 77. percben Jackson elrontotta a meccslabdát. A félpályáról egyedül vezethette a kapura a labdát a balösszekötő helyén, de a döntő pillanatban érthetetlenül hosszan tolta meg a labdát, Adrián még úgy is fel tudta szedni, hogy megbotlott.

Bajban a Betis, Manuel Pelegrini az utolsó, körülbelül tíz percre beküldi a nem teljesen egészséges Lo Celsót.

A 83. percben a csereként beállt Jadon Sancho a balösszekötő helyéről, szinte álló helyből, a bal felső sarokba csavarta a labdát, alighanem eldöntve a kupa sorsát, 1-3.

Kétszer is meglódult a Betis, Isco táncolt, de Jörgensen kétszer is védett.

A 91. percben Moises Caicedo 16 méterről lőtt laposan a jobb alsó sarokba, 1-4.

A Chelsea kilátástalan első félidő után pazar másodikat produkált, nagyon jól sikerültek a cserék, egy bő fél félidőben rendezte le a döntőt. A londoni Kékeké a Konferencia-liga

Címlapról ajánljuk
Áfacsökkentést szeretnének a zöldség- és gyümölcstermesztők

Áfacsökkentést szeretnének a zöldség- és gyümölcstermesztők

A hazai zöldség-gyümölcs mintegy 70 százaléka az áruházláncokon keresztül kerül a fogyasztóhoz –ez a szektor fehér és legális –, míg 30 százalék forog más csatornákon annak pedig akár fele is lehet a fekete kereskedelem. Ezen kívül még újabb 10-20 százalék illegális kereskedelmet nem láthat a statisztika – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Apáti Ferenc, a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke.
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Az elmúlt napokban a technológiai részvényeket sújtó korrekció nyomás alatt tartotta a tőzsdéket még annak ellenére is, hogy a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, és a Hormuzi-szoros hajó forgalma szép lassan elkezdett normalizálódni. Úgy tűnik azonban, hogy a technológiai részvények újra erőre kaphatnak, hiszen a Micron memóriachipgyártó a tegnapi piaczárás után kifejezetten erős, és az elemzői várakozásokat jóval meghaladó negyedéves számokat közölt, miközben a Qualcomm jelentősen megemelte hosszú távú előrejelzését a mesterséges intelligenciához kapcsolódó kereslet miatt - a két érintett részvény árfolyama elszállt, a bejelentések pedig újabb muníciót adhatnak az AI-trade-nek. Ennek hatásait már az ázsiai piacokon is látjuk, ahol többnyire emelkedtek a tőzsdék, különösen a dél-koreai index, amelyben nagy súllyal szerepelnek tech részvények, de a határidős Nasdaq is nagyot ugrott, miközben Európában kis emelkedés látszik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×