Infostart.hu
eur:
385.44
usd:
331
bux:
122311.2
2026. január 19. hétfő Márió, Sára
Xabi Alonso, a Bayer Leverkusen vezetőedzője a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának negyedik fordulójában játszott Liverpool - Bayer Leverkusen mérkőzés kezdete előtt Liverpoolban 2024. november 5-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Adam Vaughan

Xabi Alonso távozik a Leverkusentől – hivatalos

A szezon végén távozik posztjáról Xabi Alonso, a német labdarúgó-bajnokságban második Bayer Leverkusen vezetőedzője.

"Hálás vagyok a klubnak, a játékosaimnak és a stábomnak, minden alkalmazottnak, és nem utolsó sorban a fantasztikus szurkolóknak. Sikerünk egy kiváló csapatmunka eredménye volt" - nyilatkozta pénteki sajtótájékoztatóján Xabi Alonso.

A 43 éves szakember 2022 októberében vette át az együttes irányítás, azóta a klub történetének legsikeresebb időszakát ünnepelhették a szurkolók: az előző szezonban a Leverkusen lett a Bundesliga történetének első veretlen bajnokcsapata, ezen kívül a Német Kupában is a csúcsra ért a gárda, míg az Európa-ligában csak az Atalanta elleni döntőben kapott ki, ez volt az egyetlen veresége a 2023/24-es idényben.

"Köszönöm és szeretettel tartozom mindenkinek, aki segített abban, hogy ez a diadal, beleértve a berlini kupagyőzelmet is, valósággá váljon" - tette hozzá a tréner, aki megjegyezte, biztos benne, hogy a Leverkusen továbbra is pozitív úton halad majd, és követni is fogja ennek alakulását.

Sajtóhírek szerint Xabi Alonso a következő idénytől a Real Madridot irányítja majd, ahonnan jó eséllyel távozik az eddig sikerkovács olasz Carlo Ancelotti.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Jelentős esésekkel indul a hét az európai tőzsdéken, miután hétvégén Donald Trump vámokkal fenyegette meg azokat az európai országokat, amelyek az útjába állnak Grönland megszerzésében. A német és a francia tőzsde 1 százalék feletti mínuszban áll és az ázsiai részvénypiacokon is többségében eséseket lehetett reggel látni, itt egy kínai GDP-adat is mozgatta a hangulatot. A kockázatkerülés érződik a nyersanyagpiacokon és a kriptovalutáknál, az arany és az ezüst új csúcsra ment, a bitcoin és az ether viszont jelentősebb esést mutat. Az amerikai tőzsdéken ma nincs kereskedés Martin Luther King napja miatt, így innen nem érkezik ma iránymutatás. A héten a világ szeme Davoson van, ma kezdődik a Világgazdasági Fórum, itthon pedig a Mollal kapcsolatban érkeztek hírek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×