Infostart.hu
eur:
356.95
usd:
306.66
bux:
129728.5
2026. május 26. kedd Evelin, Fülöp
A második helyezett George Russell, a Mercedes brit versenyzője, a futamgyőztes Oscar Piastri, a ausztrál versenyzője, Andrea Stella, a McLaren csapatfőnöke és a harmadik helyezett Lando Norris, a McLaren brit versenyzője (b-j) a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Bahreini Nagydíjának eredményhirdetésén a szahíri pályán 2025. április 13-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Ali Haider

Piastri előretör, Hamilton magát hibáztatja, a Red Bull szétesőben – F1-es értékelés

A Haas és az Alpine kellemes meglepetést okozott a hét végi Forma–1-es Bahreini Nagydíjon, míg a Ferrari és a Red Bull nagyrészt továbbra is küszködik – mondta az InfoRádióban Vámosi Péter. A Motorsport Online főszerkesztője szerint a McLaren közvetlen üldözői a májusi frissítőcsomagoktól várhatnak pozitív fordulatot.

Oscar Piastri rajt-cél győzelmet aratott a Forma–1-es Bahreini Nagydíjon. A McLaren ausztrál pilótája karrierje negyedik futamgyőzelmét szerezte meg. A második George Russell, a harmadik Lando Norris lett Szahírban, míg a négyszeres világbajnok Max Verstappen a két ferraris versenyző – Charles Leclerc és Lewis Hamilton – mögött a hatodik helyen ért célba. Az összetettben Lando Norris 77 ponttal áll az élen, a második Oscar Piastri hátránya 3 pontra csökkent, míg Max Verstappen 69 ponttal a harmadik.

A Motorsport Online főszerkesztője szerint Bahreinben „hol versenyző nehezítette a saját dolgát, hol a saját csapata nehezítette meg egy-egy pilóta dolgát, és mindennek a tetejébe a felügyelő szervezet, az FIA versenybírái sem voltak teljes mértékben a helyzet urai bizonyos szituációkban”. Vámosi Péter az InfoRádióban úgy fogalmazott, hogy Oscar Piastri mögött, a mezőnyben „volt némi káosz”, főleg a boxkiállásoknál, a Red Bull pedig „nagyon durván kezd szétesni”. Mint mondta, Adrian Newey tervezőmérnök távozásának bejelentése után már lehetett sejteni, hogy a jövőben nem lesz minden futamon versenyképes a Red Bull, de arra talán még a legbennfentesebb szakértők sem számítottak, hogy az történik az energiaitalosokkal, mint Bahreinben, ahol verseny közben megadta magát a boxutcai elektronika, és „jó ideig ment a fejvakarás, hogyan csináljanak a piros lámpából zöldet”.

A szakíró szerint több mint elgondolkodtató a jövőre nézve, hogy néha mekkora fejetlenség van a Red Bull csapatánál. Úgy véli, a Ferrari ezúttal „meglehetősen konzervatív stratégiát követett, alapvetően mégis jól jött ki belőle”, ennek ellenére azt gondolja, nem lehetnek elégedettek a maranellóiak. Ennek hangot adott Lewis Hamilton is, aki önostorozó nyilatkozatot tett az elmúlt versenyhétvége után, és saját magát okolta az eddigi kudarcokért.

Vámosi Péter szerint „szerencsés nyertese” volt a Bahreini Nagydíjnak az Alpine, hiszen megszerezte idei első pontjait Pierre Gasly hetedik helyének köszönhetően, és nem sokon múlt az sem, hogy csapattársa, Jack Doohan is az első tíz között végezzen. Külön kitért a Haas nagyszerű teljesítményére: Esteban Ocon és Oliver Bearman is pontot szerzett Szahírban, a konstruktőri pontversenyben pedig az ötödik helyről várhatja a folytatást az amerikai csapat.

Max Verstappen is szerencsés volt Bahreinben, mert ha nincs a biztonsági autós szakasz, amikor a holland pilóta kint maradt a pályán, és nem ment be a boxba kerékcserére, akkor lehet, hogy pontot sem szerez. Oscar Piastri mindenesetre megelőzte Max Verstappent, elsőként intették le a kockás zászlóval az ausztrált, és felzárkózott Lando Norrisra az egyéni összetett pontversenyben, amely így nagyon szorossá vált. Vámosi Péter szerint

Oscar Piastri hétvégi teljesítményével egyértelműen bejelentkezett a világbajnoki címre,

még ha jelen pillanatban három pont is hátránya Lando Norrisszal szemben. Mint fogalmazott, Max Verstappen „egymaga viszi a hátán” a Red Bullt, és megpróbál közel maradni a McLarenekhez. Úgy véli, a szezon hátralévő részében lesznek még olyan versenyhelyszínek, ahol a címvédő „jobban versenyre tud kelni” Piastrival és Norisszal, de ezzel együtt szerinte ki lehet jelenteni, hogy 2025-ben a mclarenes versenyzők között dől el, ki lesz a világbajnok. Ez pedig értelemszerűen azt eredményezheti, hogy a konstruktőrök összetett pontversenyében is magabiztosan zárhat az élen a McLaren az idény végén.

Az idei első európai versenyhétvégét május elején Imolában rendezik, és Vámosi Péter szerint akkor „el kell lőniük egy komolyabb frissítőcsomagot” azoknak a csapatoknak, amelyek értékelhető eredményt akarnak kihozni ebből a szezonból. Azt gondolja, ez a megállapítás a Red Bullra és a Ferrarira lehet érvényes, de nyilván a Mercedesnél „sem ülnek majd a babérjaikon” abban az időszakban. A Motorsport Online főszerkesztője arra számít, hogy a többi istálló a szezon második felében már a 2026-os szezonra fog koncentrálni, mert nem valószínű, hogy tartósan meg tudják közelíteni a top négy csapatot.

(A nyitóképen: A második helyezett George Russell, a Mercedes brit versenyzője, a futamgyőztes Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője, Andrea Stella, a McLaren csapatfőnöke és a harmadik helyezett Lando Norris, a McLaren brit pilótája a Forma–1-es Bahreini Nagydíj eredményhirdetésén 2025. április 13-án.)

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: fel sem merül, hogy bárki kiegyezzen bárkivel

Magyar Péter: fel sem merül, hogy bárki kiegyezzen bárkivel

Sulyok Tamás lerombolta a köztársasági elnöki intézményt – mondta Magyar Péter hétfő este a Telexnek adott élő interjújában. A miniszterelnök arról is beszélt, hogy nagyon rövid a határidő a megállapodásra az Európai Unióval, de csak olyan módosításokat fogadnak el, amelyek jók Magyarországnak. Az is kiderült, hogy egy-két héten belül benyújthatják az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalról szóló törvényjavaslatot. A kegyelmi ügyről szólva azt mondta, biztos benne, hogy azt is vagy a kormány tárgyalta, vagy a kormánynak egy szűk köre.

Így vedd el a manipulátor fegyverét – a pszichológia szerint ez a leghatékonyabb válasz

A manipuláció ritkán látványos vagy hangos. Sokkal gyakrabban egy félmondat egy értekezleten, egy bűntudatkeltő e-mail vagy egy ártatlannak tűnő szülői megjegyzés formájában jelenik meg, amely még órákkal később is bizonytalanságot hagy maga után. A pszichológiai kutatások szerint azonban létezik egy egyszerű, mégis rendkívül hatékony stratégia, amely képes visszabillenteni az erőviszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.05.25. hétfő, 18:00
Zsidai Zoltán Roy
gasztronómiai szakember, a Zsidai-csoport tulajdonosa, ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×